Foci sport

Döbbenetes meccsen dobta el a bajnoki címet a Liverpool

Már 3-0-ra is vezetett a Crystal Palace otthonában pályára lépő Pool, de a hazaiak kilenc perc alatt egalizáltak. A döntetlenért járó egy ponttal a vörösök ugyan vezetik még a Premier League tabelláját, de az üldöző Manchester City kezébe helyezték sorsukat.

Az első félidőben Allen, majd a másodikban gyors egymás után Sturridge és Suárez találatával tűnt úgy, hogy simán behúzza az angol bajnokság utolsó előtti fordulójában a bajnoki címért való versenyfutáshoz elengedhetetlen három pontot a Liverpool.

Aztán megtörtént az, amit a Pool egyszer már átélt, ráadásul BL fináléban. 2005 májusában, Isztambulban a Milan vezetett a szünetben 3-0-ra, majd Gerrardék egyenlítettek, végül a hosszabbítást követő büntetőpárbajban 3-2-re múlták felül az olasz bajnokot.

A katarzis ismét meg volt, csak éppen fordítva. A 79. percben ugyanis Delaney gondolta úgy, hogy nincs már mire taktikázni, inkább megereszt egy bombát. Bejött neki, Mignolet tehetetlen volt.

Két perccel később érthetetlenül kinyílt a Liverpool, így egy vendég helyzetet követően Yannick Bolasie szerzett labdát a saját 16-osánál, majd egy 80 méteres vágtát követően Dwight Gayle lábára passzolt, aki higgadtan belsőzött a kapuba.

Nem álltak le a hazaiak, de furcsa mód a vendégek sem törekedtek látványosan, spanyolos fetrengésekkel, vagy olaszos catenaccioval az eredmény tartására. Maradt az angolos őszinte foci és a csattanó a 88. percre. Egy ilyenkor szokásos angolos felívelést követően ismét Delaney húzott váratlant, háttal a kapunak a fejmagasságban érkező labdát nem átvette, hanem fél fordulattal, mellel továbbította az ismét üresen maradó Gayle elé, akinek megint könnyű dolga volt.

Liverpoollal a Premier League történetében másodszor fordult elő, hogy háromgólos előny birtokában sem tudott nyerni:
2000. augusztus 26-án a Southamptonnak sikerült a bravúros egyenlítés

Fotó: Europress

A hármas sípszó után Suáreznél eltörött a mécses. Nem csoda. Mivel a Manchester City egy meccsel kevesebbet játszott alighanem elúszott az 1990 óta áhított bajnoki cím. Így vélekedett Brendan Rodgers, a Liverpool menedzsere is a mérkőzést követően.

Vége van, most már biztos vagyok benne, hogy a Manchester City lesz a bajnok. Hetvenöt percen keresztül kiválóan futballoztunk, de ezt követően hatalmas hibákat követtünk el, többet kellett volna birtokolnunk a labdát háromgólos előnyben” – nyilatkozta lemondóan a nem mindennapi találkozót követően. Itt már tényleg csak a csoda segíthet.

Angol bajnokság, Premier League, 37. forduló, eredmény:

C. Palace–Liverpool 3–3(Delaney 79., Gayle 81., 88., ill. Allen 18., Sturridge 53., Suárez 55.)