Büntetőt hibázva is nyert az Atlético

A Primera Division 34. fordulójának nyitómeccsén az Atlético Madrid 1-0-ra verte az Elchét.

A listavezető fővárosiak számára a kötelező volt a siker a kiesés ellen menekülő Eclhe ellen, főleg úgy, hogy a Matracosok számára minden egyes pont egy újabb lépést jelent a bajnoki cím felé.

Ezzel szemben az első félidőben nem volt meggyőző a hazaiak fölénye, ugyanis az Elche is próbálkozott a gólszerzéssel, a szünet után viszont gyorsan dönthettek volna a madridiak: az 50. percben azonban David Villa büntetőt rontott, így maradt a 0-0.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Egészen a 72. percig, amikor Miranda fejese utat talált magának a hálóba, pár a hajrában pedig – tovább egyszerűsítve az Atlético dolgát – Sapunarut kiállította a játékvezető.

A hazaiak éltek a kínálkozó lehetőséggel, Diego Costa pedig tizenegyesből beállította a 2-0-s végeredményt, amivel az Atlético Madrid maradt az élen, és jelenleg hat ponttal előzik meg a Real Madridot, de Ronaldóék egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.