Ki állíthatja meg a Juventust?

Hétfőn még a zebrák ellenlábasai azt gondolhatták, hogy majd az Udinese húzza be a féket, hiszen Di Natale és társai január 11 óta nem kaptak ki otthon. Csalódniuk kellett.

A kezdet még biztató volt, bár Buffon kapus eléggé higgadtan nézte amikor a 6. percben Di Natale egy szabadrúgást csavart a kapu mellé – de lényegében ezzel ki is fulladtak a hazaiak.

A Juve fogáskeresése 16 perc után hozott eredményt. Ekkor Sebastian Giovinco fordult kapura, majd remek mozdulattal tekerte el a labdát Scuffet kapus mellett (0–1).

A 26. percben már kettőre növelte előnyét a vendég csapat. Pirloadott be egy szögletet, a labda a tumultusban Fernando Llorentét találta meg, aki higgadtan a kapuban gurított (0–2).

Az Udine a második félidőben próbálkozott becsülettel, de nem tudta feltörni a jobbára már csak az eredményt őrző Juventus védelmét. Kapufáig jutottak csupán, így a címvédő és listavezető torinóiak simán elhozták a három pontot.

A sikerrel továbbra is nyolc pont az előnye a Juventusnak a második AS Romával szemben.