Méretes potyagólt kapott, így is nyert a Hamburg

René Adler (rené adler, )

A német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának pénteki játéknapján hazai siker született.

A Hamburg együttese az egyetlen, amely a Bundesliga eddigi valamennyi szezonjában szerepelt, idén azonban csak bukdácsol az együttes, a múlt héten egészen a kiesőzónáig csúszott a csapat. Pénteken sem várt könnyű feladat a HSV-re, amely az utóbbi hetekben gyenge formát mutató, de így is a Bajnokok Ligája-indulásért harcban lévő Bayer Leverkusent fogadta.

René Adler öröme a lefújás után
Fotó: Europress Fotóügynökség

Már a 4. percben vezetett a házigazda, Calhanoglu lőtt távolról az alsó sarokba és egészen a második félidő elejéig őrizte egygólos fórját, amikor Bradnt kísérletét – nincs rá jobb szó – bevédte René Adler. A 29 esztendős, 12-szeres német válogatott kapuvédő a hajrában jóvátette hibáját, ugyanis miután Westermann ismét a Hamburgot juttatta előnyhöz a 82. percben, Adler több nagy védést is bemutatva őrizte meg hálóját az újabb góltól, 2-1 lett a vége.

Sikerével a HSV elmozdult a kiesőzónából, de a riválisai még játszanak a fordulóban. A Bayer Leverkusen maradt a negyedik, de visszább csúszhat.