A Barca szenvedett, az Atlético eggyel nyert

A Barcelona hazai pályán kissé nehézkesen ugyan, de 3-1-re legyőzte a sereghajtó Real Betist.

A gránátvörös-kékek meglepetésre labdabirtoklásban tudtak a sevillai együttes fölé nőni, a helyzetek számában viszont már nem, de a focit gólra játsszák, abból pedig a hazaiak szereztek többet.

A Barca Lionel Messi büntetőjével került előnybe a 15. percben, majd a második félidőben Figueras öngóljával már kettőre nőtt a különbség.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Ezen Castro faragott a 68. percben, majd a hajrában már beszállt a meccsbe Neymar és Fabregas is. A meccset mégis Messi döntötte el, bár a 86. percben előbb kihagyta az újabb tizenegyest, a kipattanót viszont már a hálóba küldte (3-1).

A Barcelona sikerével továbbra is egypontos hátránnyal követi a listavezető Atlético Madridot, hiszen a fővárosiak is nyerni tudtak.

Diego Costáék sem gáláztak szombaton, bár a Villarreal ellen azért elvárható lett volna a nagyarányú siker. Az Atlético egyetlen találatát Raul Garcia szerezte egy fejes után, a 14. percben.