Argentína nem tudott gólt lőni Romániában

Lionel Messi (lionel messi, )

Az argentin labdarúgó-válogatott 0-0-s döntetlent játszott a román együttessel a két csapat bukaresti felkészülési mérkőzésén.

Románia igazi nagyágyút fogadott hazai környezetben szerdán, Argentína látogatott a szomszédba, a dél-amerikai együttes Messivel, Agüeróval és Higuaínnal a kezdőben állt fel. Mozgalmas volt az első félidő, az argentinok dolgoztak ki több lehetőséget, de a veszélyesebb támadásokat Románia vezette, Sergio Romerónak két nagy bravúrt is be kellett mutatnia.

A második felvonás is mozgalmasan indult, a félelmetes hangulat meghozta a csapatok kedvét a játékhoz. A 86. percben a vendégek közel jártak a gólhoz, de Pantilimon nagy védéssel őrizte az eredményt. Végül nem született találat az összecsapáson, 0-0 lett a vége.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Sokáig a levegőben lógott az ukrán-amerikai mérkőzés sorsa a kijevi helyzet miatt, végül Cipruson játszották le az összecsapást, melyen Ukrajna 2-0-ra legyőzte tengerentúli riválisát.

Rendeztek egy Törökország-Svédország rangadót is, a hazaiak 2-1-re nyertek.