Döntetlen Szombathelyen és Kaposváron is

szombathelyi haladás (haladás, foci, nb 1, gólöröm, )

A Haladás-MTK mérkőzés 0-0-s, a Kaposvár-Pápa 1-1-s végeredményt hozott az OTP Bank Liga 18. fordulójában.

A szombathelyi különítmény úgy várhatta a kieső helyen álló MTK-t, hogy hazai pályán mindössze egyszer kapott ki, ráadásul fővárosiak csak egyszer voltak képesek mindhárom pontot begyűjteni idegenben.

A találkozó első félideje küzdelmes volt, helyzetek igazán nem is adódtak a csapatok előtt. A második játékrészben már irányított a Haladás, előbb Hrepka került ziccerbe, majd Halmosi és Nagy lövése is a kapufán csattant, gól azonban nem született.

Eredmény – OTP Bank Liga, 18. forduló

Szombathelyi Haladás-MTK Budapest 0-0
Szombathely, 2500 néző, v.: Farkas

Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Dvorschák (Németh M., a szünetben), Bosnjak – Nagy G., Simon, Fehér, Halmosi – Hrepka (Szakály A., 85.), Radó

MTK: Hegedüs L. – Nagy T., Kálnoki Kis, Vukmir, Poór – Vass, Pölöskei Zs. – Horváth Zs. (Batik, 63.), Kanta J., Bese (Csiki, a szünetben) – Torghelle (Eppel, 89.)

sárga lap: Simon Á. (56.), Fehér Z. (60.), Hrepka (77.), Nagy G. (80.), illetve Nagy T. (19.), Vukmir (23.), Kálnoki Kis (60.), Poór (82.), Vass (83.)

A másik, szintén négy órakor kezdődő találkozón a sereghajtó Kaposvár a Pápát fogadta, s a szünetre Balázs találatával előnnyel vonulhatott a Rákóczi.

A Pápának nagy egyenlítési lehetősége egészen a 83. percig nem akadt, ekkor Kenesei jó 22 méterről végezhetett el szabadrúgást, s kíméletlenül a hálóba bombázott, így a vége 1-1 lett.

Kaposvári Rákóczi-Lombard Pápa Termál FC 1-1 (1-0)
Kaposvár, 1200 néző, v.: Fábián

Kaposvár: Antal B. – Kovács O. (I. Diallo, 67.), Lebbihi, Mbemba – Okuka, Coroian, Balázs B., Firtulescu (Bőle, 84.), Mulemo – Jammeh (Kink, 57.), Florean

Pápa: Szűcs L. – Tóth G., Struhár, Sekour, Présinger – Eszlátyi (Csizmadia, 87.), Kulcsár K. (Griffiths, a szünetben), Németh M., Tajthy (Nagy T., 32.), Orosz – Kenesei

gólszerzők: Balázs B. (32.), illetve Kenesei (83.)

sárga lap: Okuka (89.), illetve Németh M. (24.), Tóth G. (68.), Kenesei (75.)