A sereghajtótól kapott ki a Lazio

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2014. 02. 16. 14:30

A Catania labdarúgócsapata hazai környezetben nyert 3-1-re a fővárosi együttes ellen a Serie A 24. fordulójában.

49 másodperc. Ennyi időre volt szüksége a hazai pályán szereplő Cataniának, hogy vezetést szerezzen vasárnap kora délután a Lazio elleni hazai bajnokin, Izco kapásból bombázott a rómaiak kapujába. Egészen a szünet előtti pillanatokig ez volt az állás, ám ekkor Mauri fejjel egyenlített.

Nem sokáig örülhetett a Lazio az egálnak, mivel a második felvonás legelején Spolli fejjel volt eredményes, majd tíz perccel később egy szép akció végén Peruzzi is betalált. Kétgólos hátrányból már nem volt visszaút a Lazio számára, a végeredmény is maradt a 3-1.

Izco már az első percben villant
Fotó: Europress Fotóügynökség

Vereségével a fővárosi együttes maradt a tízedik, a sereghajtó Catania pedig beelőzte három riválisát is, igaz a Sassuolo, a Livorno és a Chievo még játszani fog a fordulóban. A lazio egyébként hat, veretlenül megvívott bajnokit követően kapott ki ismét.