A Chievo majdnem megtréfálta a Napolit

Napoli, Chievo (napoli, chievo, )

A kiesés ellen menekülő vendégek 1-1-es döntetlent játszottak Nápolyban. Raúl Albiol a 88. percben mentett pontot a hazaiaknak.

A hazaiak hét mérkőzés óta nem találtak legyőzőre az olasz labdarúgó-bajnokságban, miközben a Chievo öt forduló óta rendre kikapott. Az ilyen mérkőzésekre mondják, hogy országos egyes, azonban a hazaiak elég enerváltan kezdtek, aminek az lett a vége, hogy Sardo a 18. percben vezetést szerzett a veronai alakulatnak.

Szinte azonnal válaszolhatott volna a Napoli Hugaín révén, ám az argentin támadó kihagyott egy hatalmas ziccert. Sokáig ez volt a nápolyiak egyetlen valamire való lehetősége, és ugyan próbálkozott Rafa Benítez legénysége, a befejezésekbe rendre hiba csúszott.

Már-már elkönyvelhettük a hazaiak vereségét, amikor a 88. percben Raúl Albiol kiegyenlített. Az utolsó percekben óriási nyomás nehezedett a Chievóra, de Eugenio Corini csapata kihúzta a lefújásig, 1-1 és pontosztozkodás lett a vége.