Nyert a Barca, de Neymar hetekre kidőlt

barcelona, cesc fabregas (barcelona, cesc fabregas, )

A Király-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a katalánok Messi duplájával nyertek, azonban másik klasszisuk, a brazil Neymar már nem lehet ilyen boldog.

A gránátvörös-kékek a Getafe otthonába látogattak azok után, hogy a párharc első meccsén 4-0-ra diadalmaskodtak, vagyis már akkor bebiztosították a negyeddöntős szereplést.

A Barcelona azonban nem finomkodott, hiszen hozták megszokott játékukat, vagyis ráültek a labdára, így nem meglepő, hogy 18 alkalommal vállalkoztak lövésre.

Pontosan nem lehet tudni, mennyire nagy a baj
Fotó: Neymar

Ebből kettő akadta be: Lionel Messi előbb a 44., majd a 63. percben – a második igazán pazar volt – is góllal jelentkezett. Végül maradt a 0-2, vagyis a Barcelona 6-0-val ment tovább a következő körbe.

Ott viszont már nem léphet pályára Neymar, a brazilnak ugyanis aláfordult a bokája egy beadásánál, az előzetes orvosi vizsgálatok pedig több hét kihagyást jósolnak neki.

Xavi számára örömtelibb volt a találkozó, hiszen 700. meccsén lépett pályára a katalánok színeiben.