Iksz a rangadón, fej fej mellett a Barca és az Atlético

atletico madrid, barcelona (atletico madrid, barcelona, )

A Primera Division 19. fordulójában a Barcelona és az Atlético Madrid gólnélküli döntetlent játszott egymással.

A forduló előtt pontegyenlőséggel állt a tabella élén a Barca és a fővárosi együttes, hiszen 47-47 pontot gyűjtöttek eddig, a katalánok pedig csak jobb gólkülönbségük miatt birtokolták az első helyet.

Gerardo Martino meglepő húzással kihagyta egy ilyen rangadón a kezdőből két legjobbját, Lionel Messit és Neymart, így nélkülük rohamoztak a vendégek.

Fotó: AFP

Ennek ellenére az első 45 percben szinte ráült a labdára a katalán alakulat, és a helyzeteik is veszélyesebbek voltak, de gól nem született.

A második felvonásban sem változott sokat a játék képe, a fővárosiaknál Arda Turan és Diego Costa mozgatta a szálakat, a katalánoknál pedig a félidőben beszálló Messi volt a legveszélyesebb két lövéssel.

Végül maradt a 0-0, vagyis a helyzet nem változott, továbbra is a Barca az első, az Atlético a második.