A City átmenetileg az élre ugrott

manchester city (manchester city, )

Győzött a Manchester City a Swansea otthonában az angol bajnokság évindító, 20. fordulójának nyitómérkőzésén.

A manchesteriek a második helyről várták az új esztendőt és az új fordulót, mindössze két pont hátránnyal az Arsenal mögött: a City így egy győzelemmel az élre ugorhatott volna.

A mérkőzésen 14 perc után vezetést szereztek a vendégek, Fernandinho révén, majd a szünet előtt Wilfried egalizált, így 1-1-ről várták a folytatást a felek.

A második 45 percben aztán nem bízott semmit a véletlenre a Manchester City, előbb Toure, majd Kolarov is gólt jegyzett (1-3), így a hajrára már nem maradt túl sok izgazolom, még úgy sem, hogy Wilfried a 91. percben duplázott.

A City 44 pontjával a tabella élére ugrott, de az Arsenal csak később lép pályára.

Eredmény – Premier League, 20. forduló

Swansea – Manchester City 2-3 (1-1)
Gólszerzők: Wilfried (45., 91.) illetve Fernandinho (14.), Toure (58.), Kolarov (66.)