Szűkös volt az Atlético győzelme

atlético madrid (atlético madrid)

A Matracosok csak egy büntetővel verték a Levantét a Primera Division 17. fordulójában.

A Barcelona legfőbb kihíója fontos meccset játszott szombat este, hiszen a Levante ellen biztosra kellett menniük és győztesen kellett elhagyniuk a gyepet ahhoz, hogy megelőzzék a tabellán a katalánokat, még ha csak átmenetileg is.

Az Atlético ennek ellenére hamar hátrányba került, hiszen Ivanschitz már az első percben a kapuba talált és erre csak a 30. percben tudott felelni Godin (1-1).

A szünet után Costa találata jelentette a hazaiaknak a fordítást, majd Rios nem sokkal később egalizált. A hazaiak így minden egy lapra tettek fel és ez be is jött nekik, hiszen büntetőhöz jutottak, amit Costa értékesített (3-2). A hajrában még Juanfrant kiállította a játékvezető, így a Levante már nem tudott újra gólt szerezni.

Sevilla a Villarreal otthonában nyert, a Betis pedig kikapott az Almeriától. A Granada a Real Sociedad előtt hajtott fejet.

Eredmények – Primera División, 17. forduló

Atlético Madrid-Levante 3-2 (1-1)
Gólszerzők: Godin (30.) Costa (47., 77.-büntetőből) illetve Ivanschitz (1.), Rios (57.)
Piros lap: Juanfran (91.)

Real Betis-Almería 0-1 (0-1)
Gólszerző: Azeez (4.)

Villarreal-Sevilla 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Perbet (88.-büntetőből) illetve Cala (24.), Bacca (71.)
Piros lap: Cala (86.)

Granada-Real Sociedad 1-3 (1-2)
Gólszerzők: Piti (37.) illetve Vela (29., 64.), Griezmann (42.)