Elképesztő potyával mentett pontot a Zenit

zenit-porto (zenit-porto)

A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Zenit Szentpétervár 1-1-re végzett az Atlético Madrid ellen.

A G csoportban ez a két együttes állt az élen, pontosabban a spanyolok már biztos továbbjutóként utaztak el Oroszországba, míg a Zenitnek nagyon kellett a győzelem, hogy megtartsák második pozíciójukat.

Azonban a hazaiak gyengén fociztak, az első félidőben a tartalékos Atlético veszélyesebb volt, így a játék kép mintha az imént felvázolt helyzet fordítottját mutatta volna.

Egy-egy gól, egy-egy pont
Fotó: AFP

A szünet után ráadásul előnybe kerültek a vendégek, Adrian jelentkezett ugyanis góllal az 53. percben. A Zenit a folytatásban próbálkozott, aminek az eredménye egyenlítés lett, de ehhez kellett Alderweireld is, az Atlético védője ugyanis beletette a fejét egy beadásba, majd a labda Courtois kapust is becsapva hullot be a gólvonal mögé (1-1).

Az utolsó negyedórában az oroszok alig jutottak el a kapuig, a spanyolok pedig nem is kapkodtak, így maradt a döntetlen.