Legyőzte a meglepetéscsapatot az Arsenal

arsenal (arsenal)

2-0-ra győzött a Southampton ellen az angol bajnokság 12. fordulójában az Arsenal, ezzel négy pontra növelte előnyét a tabella élén a rivális Liverpool előtt.

Hat gól és döntetlen a Mersey-parti derbin

A küzdelmes találkozó első félidejében az ágyúsok kétszer jutottak kapufáig, gól azonban egészen addig nem született, míg a 22. percben Artur Boruc, a vendégek hálóőre össze nem hozott egyet a hazaiaknak. Giroud támadta meg egy hazaadást követően a lengyel kapust, aki lányos zavarában nem tudott felszabadítani, a francia ék pedig elvette tőle a labdát és az üres kapuba passzolt.

Duplázott Giroud
Fotó: AFP

A második játékrészben hektikus volt a játék, a Sotonnak igazi egyenlítési lehetősége nem volt. A hajrában a londoni alakulat büntetőhöz jutott, amit Giroud magabiztosan értékesített is, így 2-0 lett a vége.

A szintén négy órakor kezdődő meccseken a Newcastle a Norwichot, a Stoke a Sunderlandet győzte le hazai környezetben, míg a Swansea a Fulham, az edzőváltáson átesett Crystal Palace pedig a Hull otthonában diadalmaskodott.