Barcelonai dráma, Messi kidőlt

Lionel Messi (lionel messi, )

A katalánok támadóját a vasárnapi Betis elleni bajnoki találkozó 22. percében kellett lecserélni. A hétfő reggeli vizsgálatok szerint 6-8 hetet kell kihagynia.

Az argentin klasszis részleges combizomszakadást szenvedett el Sevillában, így idén már aligha léphet pályára.

A legutóbbi négy Aranylabda-szavazáson diadalmaskodott támadó ebben az idényben már harmadszorra sérült meg. Előbb augusztus 21-én az Atlético Madrid elleni spanyol Szuperkupa-meccsen szintén a bal combjával akadtak problémák, majd a szemptember 28-i Alméria elleni összecsapáson jobb lábánák hasonló jellegű sérülése miatt kellett három hetet pihennie.

Nagy a baj
Fotó: AFP

Spanyol források szerint Messi legalább kilenc meccsen nem lehet ott csapata keretében, így a Granada, az Athletic Bilbao, a Villareal, a Getafe és az Elche elleni bajnokik mellett az Ajax és a Celtic elleni BL-meccseket illetve a Cartagena elleni oda-visszavágós Király-kupa összecsapásokat is ki kell majd hagynia.

Leghamarabb 2013. január 12-én térhet vissza a játékos, akkor a Vicente Caldéron Stadionban az Atlético Madrid lesz a barcelonaiak ellenfele.