Emberhátrányban is pontot mentett az Újpest

A Kecskemét 1-1-es döntetlent játszott a második félidőben emberhátrányban küzdő Újpest ellen.

A lilák csatáján a vendégek gyorsan előnybe kerültek, ugyanis már a 2. percben megrezzent a háló, így aki későn érkezett, lemaradt Vukasovic öngóljáról: a hazaiak játékosa Kabát centerezését csúsztatta saját kapujába.

A két lila-fehér csapat meccse pontosztozkodással zárult

Túl sok idő nem telt el, máris következett az újabb kecskeméti gól, de ezt már az ellenfél hálójába küldték. A 9. percben Patvaros ugratta ki Balázst, aki Balajcza mellett előbb eltolta, majd a gólvonal mögé küldte a játékszert (1-1).

A szünet előtt még egy találatot szerezhetett volna a KTE, de Póti lövése a kapufáról vágódott ki a mezőnybe. A második 45 perc elején emberhátrányba került az Újpest, mivel Vasiljevic színészkedés miatt kapta meg második sárgáját. Ezt követően a fővárosiak nem álltak vissza védekezni, még így is veszélyesebben fociztak, ám gól már nem született egyik oldalon sem.