A Zenit csak egy pontnak örülhet

zenit szentpétervár (zenit szentpétervár, )

A BL szerdai játéknapját a Zenit-Porto mérkőzés nyitotta. Egy-egy gól és pont mindkét oldalon.

A két együttes összecsapása rendkívül fontos volt a G csoport végső helyezését illetően, hiszen az Atlécito Madrid mögött vélhetően ez a két csapat dönti majd el, melyikük megy tovább a spanyolok mellett.

Nagy csatában pontosztozkodás
Fotó: AFP

Az előző körben meglepetésre a Zenit elhozta mindhárom pontot a Porto otthonából, így a luzitánoknak volt miért visszavágni.

Jól is kezdtek a vendégek, hiszen Gonzalez már a 23. percben vezetést szerzett, de Hulk még a szünet előtt egalizált. A második felvonásban eldönthette volna a meccset a brazil támadó, de kihagyott egy büntetőt, így maradt az 1-1, annak ellenére, hogy a portugálok kétszer annyi helyzetet dolgoztak ki.