Rangadón sziporkázott a Fradi

Az OTP Bank Liga 13. fordulójának rangadóján 4-1-re győztek a Diósgyőr otthonában a zöld-fehérek.

Akeem Adams szívinfarktusa óta nem jöttek az eredmények a Ferencváros háza táján. Sorozatban érkeztek a vereségek és a döntetlenek, miközben a mostani ellenfél történelme legjobb heteit élte át.

A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy most sem jön össze a győzelem a Fradinak, hisz Futács már az első minutumban betalált Jova kapujába. A vendégek nem torpantak meg, Jenner gyönyörű szabadrúgásgóljával egalizált a vendég gárda még az első negyed órán belül.

A második félidőben legyalulta ellenfelét a Ferencváros – a képre kattintva galéria nyílik

Ritka ilyet látni, de az első félidőt követően a második játékrész első percében is esett gól. A vendégek csatára, Böde juttatta előnyhöz csapatát rögtön a kezdő sípszót követően nem sokkal, majd az 52. percben Gyömbér kapáslövése már kétgólos fórt eredményezett az FTC-nek.

Miután a Diósgyőr csak szenvedett a pályán, a Fradi még rátett egy lapáttal: Böde a 86. percben meglőtte csapata negyedik, jómaga második gólját, így alakult ki az 1-4-es végeredmény.

Eredmény – OTP Bank Liga, 13. forduló

Diósgyőr – Ferencváros 1-4 (1-1)
DVTK stadion, vezeti: Andó-Szabó Sándor

Diósgyőr: Rajić – Vági, Vadász, Debreceni, Gohér – Barczi (Elek, 69.), Nikházi, Abdouraman (Gosztonyi, 56.), Kostic – Tisza (Bacsa, 56.), Futács

Ferencváros: Jova – Gyömbér, Mateos, Besic, Bönig – Gerson (Jovanovic, 91.), Józsi (Busai, 84.) – Somalia, Holman, Jenner (Csukics, 87.) – Böde

Gólszerzők: Futács (1.) illetve Jenner (14.), Böde (46., 86.), Gyömbér (52.)

Sárga lap: Vadász (31.), Futács (33.), Kostic (61.), Nikházi (71.), Debreceni (75.) illetve Besic (33.), Mateos (43.)

Piros lap: –

90+2. PERC: Vége, nincs tovább: a Ferencváros megszakította rossz sorozatát és egyben a Diósgyőr remek szériáját is.

90+1. PERC: Jovanovic is pályára lép, ő Gersont váltja.

90. PERC: Kettő perc a hosszabbítás.

87. PERC: Jenner helyére Csukics áll be az utolsó percekre.

86. PERC: GÓL! A most beállt Busai remekül tekert a jó ütemben érkező Böde elé, aki közelről a kapuba pofozta a bőrt. 1-4.

84. PERC: Először változtat Ricardo Moniz: Józsi le, Busai be.

83. PERC: Lassítja a játékot a Ferencváros, nekik teljesen megfelelne, ha ez maradna a végeredmény.

79. PERC: Kostic csúszott el a gyepen, majd beleszállt Jennerbe. Andó-Szabó szerint nem volt szándékos a belépő, így Kostic nem kapta meg második sárgáját és a vele járó pirosat.

78. PERC: A hajrára a vendégek szurkolótábora elnyomja a hazaiakét, érthető…

75. PERC: Debreceni vágott oda Bödének, ő az ötödik sárga lapos a miskolciaknál.

74. PERC: Hiányzik a lendület a hazaiak játékából, és egyre kevesebb idő áll rendelkezésre, hogy két gólt szerezve legalább egy pontot otthon tartson Tomiszlav Szivics együttese.

71. PERC: Kontrázott, pontosabban csak kontrázhatott volna a Ferencváros: Nikházi szabálytalankodott sárga lapot érően Jennerrel szemben.

70. PERC: Moniz ront rá a tartalék játékvezetőre egy vitatható íteletet követően, végül sikerült megnyugtatni a szakvezetőt.

69. PERC: Kihasználja utolsó cserelehetőségét is a Diósgyőr: Elek váltja Barczit.

66. PERC: Holman jó 25-ről durrantott a lelátóra.

65. PERC: Gosztonyi lövése Jova ölébe száll.

64. PERC: Nagyrészt a diósgyőriek térfelén folyik a játék, az embernek olyan érzése van, mintha a Fradi lenne hátrányban.

61. PERC: Kostic is begyűjt egy sárgát, nyújtott lábbal csúszott Somaliára.

59. PERC: Jól zár a vendégek védelme, egyelőre közel sem járt a szépítéshez a DVTK.

56. PERC: Kettőt cserél a miskolci csapat: Abdouraman helyére Gosztonyi, Tisza helyére Bacsa állt be.

52. PERC: GÓL! Holman löbbölt Gyömbér elé, aki parádésan vette át a levegőben a labdát, majd egy pattanás után kilőtte a jobb felső sarkot. Bajban a Diósgyőr. 1-3.

50. PERC: Böde egy remek szóló után lőtt ballal a 16-os vonaláról, Rajic azonban a helyén volt.

49. PERC: Három Fradi-szöglet egymást követően, mindhármat sikeresen kivédekezte a hazai csapat.

46. PERC: GÓL! Somalia lépett ki Gerson remek passzával, majd az ötös sarkáról gurított a büntetőponthoz, ahonnan Böde az üres kapuba belsőzött. Ezúttal 43 másodpercnek kellett eltelnie a kezdő sípszótól, hogy gólt láthassan a drukkerek. 1-2.

Nagy iramban, helyzetekben gazdagon telt el az első 45 perc, nem lehet ok panaszra a rangadót illetően. Hamarosan jövünk vissza a második félidővel.

45+1. PERC: Andó-Szabó véget vet az első játékrésznek, 1-1-es döntetlennel vonulhatnak szünetre a felek.

45. PERC: 1 perc lesz a ráadás.

43. PERC: Mateos sárgul be, miután lábat talált labda helyett.

42. PERC: Nikházit kell ápolni Jenner belépője nyomán.

41. PERC: Besic szabadrúgását könnyen húzza le Rajic.

38. PERC: Gohér beadása életveszélyesen suhant el Jova kapuja előtt.

35. PERC: Jenner szögletből találta el a rövid a kapufát.

33. PERC: Besic és Futács akaszkodott össze, Andó-Szabó pedig mindkettejüknek felmutatta a sárga kártyát.

31. PERC: Holman fordult volna le Vadászról a félpályánál, aki szabálytalanul akadályozta és megkapta a neki járó sárga lapot. Közben gólt szerzett a Fradi, Somalia azonban lesről talált a hálóba.

29. PERC: Szabálytalanságokkal tördeli a játékot a házigazda.

26. PERC: Gohér próbálta meglepni Jovát éles szögből egy kanyarintással, a hálóőr viszont sarokrúgásra mentett.

25. PERC: Újabb szögletet végezhetett el a Fradi, a kapura ez sem volt veszélyes.

21. PERC: Tisza egy kicsit önzően bombázott bő harmincról, a játékszer alig pattogott el az alapvonalig.

19. PERC: Újból előnybe kerülhetett volna a házigazda, egy remek egyérintős játékot követően Kostic óriási ziccerben gurított a jobb kapufa mellé.

17. PERC: Ha így folytatják a csapatok, akkor akár egy gólzáporos találkozó is lehet belőle.

14. PERC: GÓL! Jenner végezhetett el szabadrúgást nagyjából 18 méterre a kaputól, s fifikásan a bal felsőbe csavart. Rajic mozdulni sem tudott a játékszerre. 1-1.

13. PERC: Felpörögtek az események, nyom az FTC. Többször is tüzelt távolról és közelről is a Fradi, az egyenlítés azonban eddig elmaradt.

10. PERC: Óriási lehetőséget puskázott el a vendég gárda: a 16-oson belül három zöld-fehér játékos is tisztán vehette le volna le a lasztit, de labdakezelési hiba miatt lövésig sem jutottak a támadók.

9. PERC: Először jutott a hazai kapu közelébe a Ferencváros, egymás után két szögletet is elvégezhettek a fővárosiak, de komolyabb veszélyt egyik sem tartogatott.

6. PERC: Megfogta a Fradit a bekapott gól, a vendégek védelme eddig nagyon bizonytalan.

3. PERC: Bő egy perc eltelt az ünnepléssel, extázisban a hazaiak szurkolótábora a műsorközlővel egyetemben.

1. PERC: GÓL! Szinte még labdához sem ért a Ferencváros, a kezdőrúgást elvégző házigazda máris megszerezte vezetést. Egy szabadrúgást követően Futács lépett ki védői mellől, az ötös sarkáról pedig játszva a hosszú alsóba tüzelt. 53 másodperc elteltével: 1-0.

Előzmények: Két teljesen különböző formában lévő együttes találkozik ma egymással az NB1-ben. A DVTK hat meccsen át tartó győzelmi sorozata ugyan a múlt héten megszakadt, bár a Haladás otthonában elért döntetlen is sikernek volt mondható a diósgyőri csapat életében.

A Ferencváros Akeem Adams szívinfarktusa óta nagyon gyengén szerepel: két vereség mellett két döntetlent játszottak  a fővárosiak az elmúlt időszakban.

Még egy botlás nem fér bele Ricardo Moniz tanítványainak, ugyanakkor a vendéglátó biztos, hogy tovább szeretné folytatni kiváló szériáját.