Kaká varázslatos tekerése csak egy pontot ért

Kaká (kaká, )

Az AC Milan labdarúgócsapata hazai környezetben játszott 1-1-es döntetlent a Lazióval. A Napoli 2-1-re verte a Fiorentinát, a Juventus 4-0-al küldte haza a Cataniát.

A 10. fordulóban meccsdömping volt szerdán Olaszországban, ráadásul két rangadót is rendeztek: a gyengélkedő Milan a Laziót fogadta, a Napoli pedig Firenzébe látogatott.

A San Siróban felejthető mérkőzést produkáltak a csapatok, ugyanakkor egy valami miatt azért még beszélni fognak pár napig a találkozóról: Kaká gólja miatt. A Milánóba a nyáron visszatérő brazil az 54. percben, a tizenhatos vonaláról tekert védhetetlenül a hálóba. Mégsem ért győzelmet a találat, a kapuig addig szinte el sem jutó rómaiak Ciani 72. perces fejesével mentettek egy pontot.

Kaká szép gólt szerzett
Fotó: DPPI

A Nápoly nem hagyta, hogy a Fiorentina felzárkózzon rá, a két gólpaszst jegyző Gonzalo Higuaín vezérletével 2-1-re nyert a dél-olasz együttes annak ellenére is, hogy Maggio kiállítása miatt az utolsó tíz percben emberhátrányban játszottak a vendégek – igaz a legvégén a firenzeiek is tíz emberre fogyatkoztak. A Napoli két pontra megközelítette az AS Romát, igaz a Farkasok csütörtökön még pályára lépnek.

A címvédő Juventus is pályára lépett, a mindig kellemetlen ellenfélnek számító Catania látogatott Torinóba. Ahhoz képest, hogy a szicíliai együttes nem éppen arról híres, hogy meg lehet szórni ezúttal egy négyesbe szaladt bele, a Zebrák félidőnként két-két gólt vállaltak, magabiztosan tartották otthon a három pontot.

A Torino a hetedik percben 2-0-ra vezetett a Livorno otthonában, ehhez képest a hazaiak fordítottak, ám Cerci büntetőből egyenlített, 3-3 lett a vége.

A Bologna a Cagliari otthonában nyert könnyedén, a Genoa úgy győzte le 1-0-ra a Parmát, hogy a gólszerző Alberto Gilardino a 3. percben büntetőt rontott, Antonio Di Natale megint betalált, az Udinese pedig a Sassuolót gyűrte le, a Verona 2-0-val küldte haza a Sampdoriát.

Eredmények – Serie A, 10. forduló

AC Milan – Lazio 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Kaká (54.) illetve Ciani (72.)

Juventus – Catania 4-0 (2-0)
Gólszerzők: Vidal (26.), Pirlo (34.), Tévez (66.), Bonucci (71.)
Piros lap: Guarente (84.)

Fiorentina – Napoli 1-2 (1-2)
Gólszerzők: Rossi (28. – 11-esből) illetve Callejón (12.), Mertens (36.)
Piros lap: Cuadrado (90+1.) illetve Maggio (80.)

Livorno – Torino 3-3 (2-2)
Gólszerzők: Paulinho (25.), Greco (33.), Emerson (62.) illetve Immobile (4.), Glik (7.), Cerci (87. – 11esből)

Genoa – Parma 1-0 (0-0)
Gólszerző: Gilardino (57.)

Sassuolo – Udinese 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Zaza (25.) illetve Di Natale (18. – 11-esből), Muriel (56.)
Piros lap: Zaza (80.)

Verona – Sampdoria 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Gomez (51.), Toni (78.)

Cagliari – Bologna 0-3 (0-1)
Gólszerzők: Garics (26.), Kone (58.), Pazienza (61.)