Impotens játékkal kaptak ki Szalaiék

Szalai Ádám (szalai ádám, schalke 04, )

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában 3-0-s vereséget szenvedett a Schalke. A csoport másik találkozója, a Steaua Bukarest - Basel 1-1-s döntetlennel ért véget.

Óvatos játékkal kezdett a Schalke, de Torres ötödik percben szerzett gólja mindent megváltoztatott. Az első játékrészben az eredeti taktika szerint játszott a házigazda, de különösebb veszélyt csak az utolsó öt percben tudtak kialakítani Petr Cech kapujánál a házigazdák.

A második játékrészben tulajdonképp semmilyen változást nem lehetett felfedezni a Schalke játékában, továbbra is nyögvenyelősen támadtak a németek. A Chelsea ezzel szemben remekül kontrázott, s előbb Torres a 69. percben, majd Hazard a 87. percben volt eredményes.

Torrest ünneplik a társak
Fotó: AFP

Szalai Ádám a cserepadon kezdett, s csak a 70. minutumban állt be Boateng helyére. A magyar ék nem tudott sokat hozzátenni csapata játékához, igaz, harcosan futballozott, de játékostársaitól nem kapott értékelhető labdákat.

A mérkőzés magyar játékvezetője, Kassai Viktor hiba nélkül fújta végig a rangadót.

A kvartett másik meccsén a Steaua Bukarest hazai környezetben fogadta a Basel csapatát. Az első 45 percben mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, gól azonban nem született.

A második játékrészben a svájciak szerezték még a vezetést, Diaz a 48. percben talált be. Sokáig úgy tűnt, hogy mindhárom pontot elviszi Romániából a Basel, ám két perccel a rendes játékidő vége előtt Tatu egalizált, így pontosztozkodás lett a vége.

A négyest ezzel a Chelsea vezeti hat ponttal a szintén ennyi egységgel álló Schalke előtt jobb gólkülönbséggel, a Basel négy ponttal a harmadik, míg a Steaua eggyel az utolsó.

Eredmények – Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló

Schalke 04 – Chelsea 0-3 (0-1)
Gelsenkirchen, Veltins-Arena, vezeti: Kassai Viktor.

Schalke: Hildebrand – Ucsida, Höwedes, Matip, Aogo – Neustädter, Jones (Kolasinac, 70.) – Clemens, Meyer (Goretzka 79.), Draxler – Boateng (Szalai, 70.). Vezetőedző: Jens Keller.

Chelsea: Cech – Ivanovics, Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires (David Luiz, 83.), Lampard – Schürrle (Obi Mikel, 72.), Oscar, Hazard – Torres. Vezetőedző: José Mourinho.

Gólszerzők: Torres (5., 69.), Hazard (87.)

Sárga lap: Jones (48.), Neustadter (67.) illletve Cahill (54.)

Steaua Bukarest – Basel 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Tatu (88.) illetve Diaz (48.)

90+3. PERC: Vége az összecsapásnak: vastaps a gelsenkircheni arénában, hiába a 3-0-s vereség.

90. PERC: Három percet tesz rá a rendes játékidőre Kassai Viktor.

88. PERC: Eto’o veszi át Torres helyét az utolsó pár percre.

87. PERC: GÓL! Hazard kapott parádés indítást Ramirestől, a Chelsea támadója pedig ezúttal nem passzolt, egyedül vitte végig az akciót és a hosszú alsóba gurított. 0-3.

86. PERC: Most már mindkét együttes a találkozó végét várja.

83. PERC: David Luiz lép pályára, Ramires pedig elhagyja azt.

79. PERC: Kihasználja utolsó cserelehetőségét is a Schalke: Goretzka veszi át Meyer helyét.

78. PERC: Sorra jönnek a beadások hazai oldalról, de Szalai Ádám egyelőre nem került helyzetbe.

75. PERC: Torres lépett volna el Matip mellől, aki testi erejét kihasználva szorította ki őt.

72. PERC: Változtat José Mourinho is: Schürrle le, Obi Mikel be.

70. PERC: SZALAI ÁDÁM A PÁLYÁN, BOATENGET VÁLTJA! Jones helyére Kolasinac állt be.

69. PERC: GÓL! Hatalmas védői hibát követően Oscar Jones-szal futott versenyt, majd az üresen álló Torres elé passzolt aki egy átvételt követően a kapuba lőtt. 0-2.

67. PERC: Lerántásért sárgul be Neustadter.

66. PERC: Meyer próbálkozott átlövéssel, amit blokkoltak a londoniak védői.

63. PERC: Vígan cicáznak a hazai játékosokkal Oscarék.

61. PERC: Aogo tekert életveszélyesen középre, Cech azonban kibokszolta a golyót.

60. PERC: Ismét Torres fejelhetett, ezútan egy sarokrúgás után, de a játékvezető támaszkodás miatt szabadrúgást ítélt kifelé.

58. PERC: Becsülettel próbálkozik a hátrányban lévő gárda, a vendégek azonban állják a sarat.

54. PERC: Kontráztak volna a királykékek, Boatenget azonban szabálytalanul állította meg Cahill, akinek sárga lap volt a jutalma.

53. PERC: A Schalke végezhette el a második félidő első szögletét, ám a beadást Schürrle kifejelte a rövid oldalon.

51. PERC: Torres nagyon közel járt a duplázáshoz! Lampard szabadrúgását csúsztatta meg tarkójával a spanyol ék, a laszti azonban a keresztlécről kifelé pattant.

48. PERC: Jones kapja a meccs első sárgáját egy taktikai szabálytalanság miatt.

46. PERC: Elstartolt a második játékrész.

Az első 45 percben jobbára a Chelsea akarata érvényesült, az angolok a gyors góllal megfogták a házigazdát, amely csak az utolsó néhány minutumban tudott veszélyes helyzeteket kialakítani. Reméljük, hogy Szalai Ádám pályára lép a második félidőben. Hamarosan folytatjuk.

45+1. PERC: Vége az első játékrésznek, 15 perc szünet következik.

45. PERC: Egy perc a ráadás.

43. PERC: A félidő harmadik harmadára feleszmélt a német együttes, jól jön majd a szünet Lampardéknak.

40. PERC: Nő a Schalke nyomása. A sarokrúgást követően Neustadter fejesét védte hatalmas bravúrral a cseh hálóőr, majd az újabb pontrúgás után nagy kavarodás alakult ki az ötös vonalán, végül azonban Höwedes a kapu mellé sarkalta a bőrt.

39. PERC: Boateng eresztett el egy lövést bő 25 méterről, Cech pedig nem merte fogni, így szögletre ütötte.

37. PERC: Hazard egy hatalmas szólót követően találta magát a 16-oson belül, ám Clemens szerelte, mielőtt lövőhelyzetbe került volna.

35. PERC: Ramires állította meg Draxlert a félpályánál, a sárga lap azonban elmaradt. Egyébként sportszerű a találkozó.

32. PERC: Nem sietteti a játékot a Chelsea, a vezetés tudatában nyugodtan passzolgatnak José Mourinho tanítványai.

29. PERC: Eddig remekül vezeti a meccset Kassai Viktor, most is nehéz helyzetben döntött Chelsea-kirúgás mellett helyesen.

27. PERC: Megérkezett az első komolyabb Schalke-lehetőség. Uchida lépett ki remekül a leshatárról, de kisodródott helyzetből csak a kapu fölé tudta vágni a játékszert.

24. PERC: Aogo szögletét követően Terry tisztáz a büntetőterületről.

20. PERC: Remek tiki-takát követően Oscar elé pattant a labda, aki a 16-os vonaláról tüzelt, igaz, lövése bedobásra ment.

18. PERC: Aogo lépett ki Draxler indításából, s lövését ugyan Cech hárítani tudta, a partjelző már lest jelzett.

16. PERC: Talán elmarad a mérkőzés a várakozásoktól, gólt már láthatott a gelsenkircheni publikum, de az iramra lehet panasz.

13. PERC: Hosszú indításokra épít a zöld-fekete színekben futballozó csapat, de nem tudják feltörni a Chelsea jól fejelő védelmét.

11. PERC: Egyelőre a londoni kapu közelébe sem tud jutni a hazai alakulat, Boateng nem sokat ért eddig labdához.

8. PERC: Látványosan megfogta a bekapott gól a németeket, nagyon pontatlanul játszik a Schalke.

5. PERC: GÓL! A második vendég szögletbe Ivanovic csúsztatott bele, a hosszún érkező Torres pedig közelről bólintott a kapuba. Hidegzuhany a házigazdának. 0-1.

4. PERC: Óvatos duhaj mindkét csapat, nem rontanak egymásnak a felek.

2. PERC: Kontráztak a vendégek, melynek végén Torres lövése szögletre vágódott. A sarokrúgás nem hordozott magában veszélyt.

1. PERC: Kassai Viktor sípszavára a Schalke indította útjára a lasztit.

Előzmények: A játéknapot megelőzően százszázalékos német alakulat a kvartett éléről várja az összecsapást, míg a Chelsea a második helyen áll.

Az előző fordulóban a londoniak a Steaua Bukarest otthonában javítottak a Basel elleni zakó követően, míg Szalai Ádám alakulata a svájci csapat vendéglátásában diadalmaskodott.

A mérkőzés előtt úgy tűnt, hogy a magyar ék a kezdőben kap majd helyet, mivel Klaas-Jan Huntelaar sérüléssel küszködik, de kisebb-nagyobb meglepetésre Boateng mellett tette le a voksát Jens Keller, a királykékek menedzsere.