Langyos első félidő után megszórta a Vidi az Újpestet

Három gólt rúgott, és egyet sem kapott a fehérvári együttes a fővárosiak ellen az OTP Bank Liga 10. fordulójában.

Az első játékrész helyzettelen, többnyire unalmas játékot hozott, a második 45 perc elején azonban rákapcsolt a listavezető.

Zé Luis mesterhármasig juthatott volna

Zé Luis a 47. percben szerezte meg a vezetést a házigazdának, majd egyre nagyobb gondba került az UTE, mivel nem sokkal később Ngawa utolsó emberként szabálytalankodott a 16-oson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt és kiállította a lila-fehérek játékosát.

A 11-est Zé Luis a kapufára gurította, de két minutummal később így is megérkezett a második hazai gól Kleinheisler révén.

A 66. percben jött a kegyelemdöfés: az újpesti védők nem tudtak felszabadítani a kapu előteréből, Zé Luis pedig 11 méterről a hálóba durrantott.

A hátralévő játékidőben Gyurcsó tovább növelhette volna az előnyt, de maradt a 3-0 a végső hármas sípszóig.

Eredmény – OTP Bank Liga, 10. forduló

Videoton – Újpest 3-0 (0-0)
Helyszín: Sóstói-stadion, 3800 néző, Játékvezető: Kassai

Videoton: Calatayud – Szolnoki, Caneira, Vinicius, Stopira – V. Gomes, Sándor Gy. – Nildo, Kleinheisler (Álvarez, 73.), Paraibá (Gyurcsó, 73.) – Zé Luis

Újpest: Balajcza – Ngawa, Vermes, Juanan, Antón – Suljic (Sankovic, a szünetben), Vasiljevic, Balogh B., Simon K. – Stanisavljevic (Litauszki, 53.) – Tshibuabua (Lázár B., a szünetben)

Gólszerzők: Zé Luis (48., 66.), Kleinheisler (54.)

Sárga lap: Sankovic (71.)

Kiállítás: Ngawa (52.)