Elmozdult a kiesőzónából a Sevilla

A spanyol bajnokság hatodik fordulójában győztek először a piros-fehérek: a Rayo Vallecanot verték hazai környezetben.

Nagyon rosszul indult a szezon Michel Gonzalez csapata számára. Az első öt fordulóban mindössze két pontot gyűjtött a Sevilla, a legutóbbi fordulóban a Valencia otthonában kaptak ki 3-1 arányban.

A Vallecano elleni találkozón teljesen más formát mutatott a házigazda együttes az eddigiekhez képest. Rakitic előbb az első játékrészben büntetőből, majd a második félidő elején játékból is betalált, majd Gonzalez szépítőgóljára Bacca duplával reagált a hazai oldalról.

Rakitic kettőt vágott
Fotó: AFP

Könnyítette a vendéglátók dolgát, hogy Galvezt 2-1-es, majd Vierát 3-1-es játékállásnál küldte az öltözőbe a madridi kiscsapatból a játékvezető.

A szintén nyolc órakor kezdődő Granada-Valencia összecsapás 1-0-s vendég sikerrel zárult, miután Jonas a második 45 perc ráadásában megtörte a gólcsendet.

Eredmények – Spanyol bajnokság, 6. forduló

Sevilla – Rayo Vallecano 4-1 (1-0)

Gólszerzők: Rakitic (17. – büntetőből, 53.), Bacca (80., 88.) illetve Gonzalez (55.)

Granada – Valencia 0-1 (0-0)

Gólszerzők: Jonas (94.)