23 perc alatt kivégezték a katalánok a baszkokat

Barcelona (barcelona, )

A spanyol bajnokság hatodik fordulójában 4-1-re győzött a Barcelona a Real Sociedad ellen.

Az előző körben a Barca a Rayo Vallecanót verte meg idegenben nagyon könnyedén, míg a Sociedad csak egy gól nélküli döntetlent tudott kicsikarni hazai pályán a Malaga ellen.

Hat forduló után 18 pontosak Messiék
Fotó: AFP

A két BL-szereplő csatáját a házigazdák kezdték jobban: Neymar, Messi és Busquets góljaival már a 23. percben 3-0 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben továbbra is utalta a játékot Gerardo Martino alakulata, mégis szépíteni tudott a vendég gárda de La Bella találatával.

Az összecsapás utolsó gólját az első félidőben megsérült Mascherano helyére beállt Bartra szerezte, így a végén 4-1-es hazai siker született.

A szintén nyolc órakor kezdődő Levante-Valladolid találkozón a pályaválasztó több mint egy félidőn keresztül emberelőnyben futballozhatott, mégsem tudott győzni. A Levante dühös lehet, hogy nem sikerült begyűjteni a három pontot, hisz az első játékrész ráadásában Ivanschitz büntetőt is rontott.

Eredmények – Spanyol bajnokság, 6. forduló

Barcelona – Real Sociedad 4-1 (3-0)
Gólszerzők: Neymar (5.), Messi (8.), Busquets (23.), Bartra (77.) illetve de La Bella (64.)

Levante – Valladolid 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Diawara (36.) illetve Guerra (42.)