Fordított és nyert a címvédő az MTK otthonában

A Győri ETO 2-1 arányban verte az MTK-t az OTP Bank Liga 7. fordulójának záró meccsén.

A bajnoki címvédő az előző körben a Paks ellen győzött először az idei kiírásban, míg az MTK a Videoton otthonában kapott ki 2-0-ra.

Rudolf és Frank harcolt a labdáért

A két csapat mérkőzését a házigazdák kezdték határozottabban és a 18. percben Kanta góljával már előnybe is kerültek.

Az első félidőben még nem sikerült egyenlítenie a vendégeknek, a második játékrészben azonban rákapcsolt Pintér Attila alakulata és előbb Rudolf a 65., majd Lázok a 89. percben volt eredményes. A kései találatra már nem volt ideje válaszolni az MTK-nak, így az ETO-é lett mindhárom pont.

Eredmény – OTP Bank Liga, 7. forduló

MTK Budapest-Győri ETO FC 1-2 (1-0)
Hidegkuti-stadion, 500 néző, v.: Andó-Szabó

MTK: Hegedüs L. – Poór (Hajdú Á., 87.), Kálnoki Kis, Vukmir, Fejes A. (Kelemen D., a szünetben) – Pölöskei Zs., Batik – Frank (Vass P., 76.), Kanta J., Ladányi – Eppel

Győr: Kamenár – Svec, Lipták, Lang, Völgyi – Kronaveter (Kalmár Zs., 91.), Kamber, Pátkai – Varga R. (Kink, 79.), Andric (Lázok, 57.), Rudolf G.

gólszerzők: Kanta J. (18.), illetve Rudolf G. (66.), Lázok (90.)

sárga lap: Lang (37.)