Lépéselőnyben az oroszok

Oroszország (oroszország, )

Oroszország 3-1-re legyőzte Izraelt a világbajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján.

Portugália legutóbb a papírformának megfelelően legyőzte Észak-Írországot, így átvették a vezetést a világbajnoki selejtezősorozat európai F csoportjában. Kedden az oroszokon volt a sor, hogy érvényesítsék a papírformát, Kerzsakovék pedig végre is hajtották a kötelező feladatot – igaz a vártnál talán nehezebben.

Legalábbis a hazai szurkolók biztosan nem számítottak arra, hogy 45 perc után még 0-0 áll majd az eredményjelzőn. A második felvonás aztán álomszerűen indult a szbornaja szempontjából, Berezutski, majd Kokorin talált be, az 52. percben így már 2-0 volt. A végén még az is belefért, hogy Shirokov kihagyott egy büntetőt, mert Glushakov is beköszönt, 3-1-re nyertek az oroszok. A siker ráadásul azt is jelenti, hogy az oroszok szinte már biztosan pótselejteznek, Izrael csak kisebb csodát végrehajtva tudná megelőzni a riválisát a folytatásban.

A László Csaba által dirigált Litvánia hazai környezetben hozta a kötelezőt, Liechtensteint verték 2-0-ra.

A svédek Zlatan Ibrahimovic villámgóljával nyertek Kazahsztánban. A Paris Saint-Germain csatára 27 másodperc elteltével talált a kapuba, ez a svéd válogatott történetének második leggyorsabb gólja, a rekordot Hjalmar Lorichs tartja, aki még 1912-ben 12 másodperc alatt szerzett gólt a finnek ellen.

Dánia Örményországban nyert 1-0-ra, így életben tartotta a pótselejtezős álmait.

Ázsiában büntetőlövések után dőlt el, hogy Jordánia játszik interkontinentális pótselejtezőt a dél-amerikai csoport leendő ötödik helyezettjével. Érdekesség, hogy csak a tízedik pár hozta meg a döntést.

Oroszország – Izrael 3-1 (0-0)

Gólszerzők: Berezutski (49.), Kokorin (52.), Glushakov (74.) illetve Zehavi (90+3.)