NB1: a nyeretlen győzött a veretlen ellen

Lombard Pápa (lombard pápa, )

A Diósgyőr 1-0-ra nyert a Pápa otthonában az OTP Bank Liga ötödik fordulójában.

Szombaton a legutóbb Mezőkövesden diadalmaskodó Pápa a múlt héten Kecskemét ellen döntetlenező DVTK-t fogadta.

A diósgyőriek jó játékkal kezdték a találkozót, az első húsz percben már hét szögletnél jártak, majd az első játékrészben Nikházi Márk és Barczi Dávid gólját sem adta meg a játékvezető.

Fél óra elteltével a hazai együttes is felébredt és veszélyes helyzeteket alakított ki, gól azonban nem született.

Sokáig úgy tűnt, hogy nem bírnak egymással a felek és 0-0-val végződik a csata, ám a 88. percben Nagy Tamás saját kapusát megelőzve egy szerencsétlen mozdulattal öngól szerzett, ezzel odaajándékozva mindhárom pontot a vendégeknek. 0-1.