Megszerezte első győzelmét a Felcsút és a Pécs

mtk-pecs (mtk-pecs)

A Pécs az MTK otthonában, míg a Felcsút hazai pályán a Kaposvár ellen győzött az NB1 ötödik körében.

A játéknap korábbi találkozóján a DVTK az eddig veretlen Pápa otthonában diadalmaskodott 1-0-ra.

Budapesten nyert a PMFC

Az MTK-t az előző fordulóban a Ferencváros verte könnyedén, míg a Pécs hazai pályán csípett el egy pontot a Győr ellen.

A találkozó elején mindkét együttes kapufáján csattant a játékszer: Előbb Pölöskei bombája csattant a felső lécen majd pár perccel később Márkvárt lövése trafálta el a hazaiak kapufáját.

A második játékrész elején meglepte ellenfelét a pécsi alakulat: egy beadást követően a fővárosi védők nem tudtak felszabadítani az ötösön belülről, Pölöskey pedig lecsapott a labdára és a hálóba pofozta azt. 0-1.

A 78. minutumban Pölöskey növelhette volna csapata és saját góljainak számát, de ziccerét nem tudta értékesíteni. Mint később kiderült, az egygólos előny is elég volt a vendégeknek a három pont begyűjtéséhez.

Eredmény – OTP Bank Liga, 5. forduló

MTK – Pécs 0-1 (0-0)

Hidegkuti-stadion, 1500 néző

MTK: Groppioni -Nagy T., Kálnoki Kis, Vukmir, Fejes – Poór, Kanta, Pölöskei – Vass P., Bese (Horváth P., 46.), Ladányi (Pál, 67.) Vezetőedző: Garami József

Pécs: Gőcze – Fodor, Romic, Balogh B., Nagy J. – Márkvárt (Jocic, 64.), Szatmári L. (Városi, 92.)
Horváth A., Mohl – Pölöskey, Frőhlich

Gólszerző: Pölöskey (47.)

Sárga lap: Fodor (22.), Márkvárt (60.), Pölöskey (62.)

A Sóstói-stadionban megrendezett Puskás Akadémia-Kaposvár találkozón még egyik fél sem könyvelhetett el korábban győzelmet ebben az idényben. A Felcsút legutóbb a Honvéd otthonában szaladt bele egy 3-0-s vereségbe, a Kaposvár pedig hazai színtéren kaparta össze első pontját az Újpest ellen.

Az első félidőben jobbára a felcsútiak irányítottak, a kapuba azonban egy játékosnak sem sikerült betalálnia.

Az összecsapás egyetlen góljára sokat kellett várni: Tischler a 89. percben bólintott a vendégek hálójába, amire már nem maradt ideje válaszolni a kaposváriaknak. 1-0.

Puskás Akadémia – Kaposvár 1-0 (0-0)

Sóstói-stadion, 500 néző, vezette: Bognár T.

Puskás Akadémia: Somodi – Wagué, Tamás, Szekeres A., Farkas N. – Tóth, Polonkai, Czvitkovics (Zsolnai, 77.) – Gallardo, Tischler, Lencse, (Molnár, 69.) Vezetőedző: Benczés Miklós

Kaposvár: Ranilovic – Okuka, Kovács, Zámbó, Jánvári – Addo, Thian, Pavlovic (Babic, 87.), Balázs – Haruna (Waltner, 66.), Oláh Vezetőedző: Prukner László

Gólszerző: Tischler (88.)

Sárga lap: Zsolnai (87.) ill. Babic (92.)