Idegőrlő meccsen verte a bajnokot a Fradi

ETO Park (ETO Park)

Az OTP Bank Liga harmadik fordulójának rangadóján a Győr hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a Ferencvárostól.

Jennert itt még meg tudták állítani, a 88. percben már nem

A szombati játéknap utolsó találkozóján az ETO-parkban mérték össze erejüket a felek. Az első játékrészben nem született gól, említésre méltó azonban, hogy Ricardo Monizt, a fővárosiak vezetőedzőjét a lelátóra küldte a játékvezető, miután nekiment a tartalék bírónak.

A második félidő elején a vendég védelem hibáját kihasználva Varga Roland jutatta előnyhöz a csapatát, ám tíz perccel később Holman hatalmas góljának köszönhetően már egyenlített is a Fradi.

A találkozó hátralévő részében mindkét gárdának megvolt az esélye, hogy megnyerje a rangadót, és az FTC két minutummal a rendes játékidő vége előtt be is talált. Jenner pompásan tüzelt a hazai kapuba, ezzel három pontot szerezve csapatának.

A mérkőzés összegzésében meg kell említeni, hogy Sztevanovic, a győriek kapusa a 78. percben nagyon csúnyán összefejelt Dialloval, és pár pillanatig eszméletlenül feküdt a gyepen. Végül feltápászkodott, de a mentők kórházba szállították kivizsgálásra.

Eredmény – OTP Bank Liga, 3. forduló

Győr – Ferencváros 1-2

ETO-park, 7000 néző, vezeti: Andó-Szabó András

Győr: Sztevanovics (Nagy Gergely, 81.) – Svec, Lang, Lipták, Völgyi – Trajkovics, Mevoungou, Kamber – Varga R., Martínez (Andric, 54.), Burgos (Lázok, 62.)

Ferencváros: Jova – Jovanovic, Besics, Hidvégi, Adams – Gyömbér, Józsi – Jenner (Busai 90+5.), Böde, Holman (Valport, 71.) – Tuijp (Diallo, 54.)

Gólszerzők: Varga R. (47.) ill. Holman (58.), Jenner (88.)

Sárga lap: Völgyi (44.), Lipták (71.) ill. Holman (38.)

Piros lap: –

VÉGE! A Ferencváros nagyon értékes győzelmet aratott a bajnoki címvédő otthonában. A budapestiek hátrányból fordították meg a meccset.

90+5. perc: Jenner-Busai csere a meccs végén.

90+4. perc: Varga Roland eresztett el egy lövést távolról. Jova második szándékból tudta csak fogni.

90+2. perc: Jenner tekert középre, Böde erőtlen fejesét azonban gond nélkül fogta Nagy.

90+1. perc: Andric beadását Jova öklözi világgá.

90. perc: Öt perc lesz a ráadás. Ennyi ideje maradt a Győrnek az egalizálásra.

88. perc: GÓL! Jenner és Böde kényszerítőztek majd előbbi remekül lőtte ki a bal felsőt 16 méterről. 1-2.

85. perc: Egy középre kanyarintást követően Diallo előzte meg határozottan a védőjét és irgalmatlan erővel fejelt a keresztlécre.

84. perc: Az elmúlt időben nem forognak veszélyben a kapuk, pedig már nincs sok hátra.

81. perc: Sztevanovics magához tért, ám ilyen állapotban nem hagyta tovább játszani az orvosi stáb. Mentőautóval távozott, Nagy Gergely vette át a helyét.

78. perc: Diallo ütközött Sztevanovic-csal. A kellemetlen találkozás következtében a hazai kapus eszméletét vesztette, a mentőautónak is a pályára kellett gurulni.

75. perc: Cukic szabálytalankodott 20 méterre a kaputól. Völgyi lövését a sorfal blokkolta, egy távoli kísérletet Jova ütött ki, a kipattanót pedig egy győri játékos vágta a hálóba. Ennek ellenére a játékvezető nem adta meg a találatot leshelyzet miatt.

71. perc: Valpoort rögvest labdához jut, Lipták pedig sárga lapot érően szabálytalankodik vele szemben.

69. perc: A gólszerző Holman hagyja el a pályát, Valpoort váltja.

68. perc: Kamber próbálkozik messziről, a megpattanó lövés Jova ölébe hullik.

67. perc: Jennert kell ápolni, a bicepszét fájlalja. Valószínűleg cserére szorul

64. perc: Egyik együttes sem elégedett a döntetlennel. Benne van a levegőben a harmadik gól.

62. perc: Újabb váltás győri oldalon. Burgos le, Lázok be.

58. perc: GÓL! Böde beadását még ki tudták fejelni a hazai bekkek, ám Holman kísérletével sem a védők sem Sztevanovic nem tudott mit tenni. 1-1

55. perc: Megduplázhatta volna előnyét az ETO, ám a Fradi védői még épp időben tisztáztak az ötösön belülről.

54. perc: Martinez helyén Andric a pályán, Tuijpot pedig Diallo váltja.

53. perc: Sorra vezeti támadásait a vendég gárda, ezzel viszont a Győrnek esély nyílik a kontrázásra.

51. perc: A Fradi megpróbálja felpörgetni a játékot. Láthatóan nem tetszik a fővárosiaknak, hogy kikapásra állnak.

49. perc: Böde passzolt Tuijp elé, aki épphogy lemaradt a labdáról. Óriási helyzet maradt ki.

47. perc: GÓL! Varga Roland egy bedobást követően szakadt el védőjétől majd magabiztosan bombázott a hálóba. 1-0.

46. perc: A Ferencváros végezte el a kezdőrúgást.

Az első félidő első felét a jó játék, a második periódusát a heves viták jellemezték. Hamarosan folytatjuk a második félidővel.

45+1. perc: Andó-Szabó véget vet az első játékrésznek.

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: Böde verekedte át magát a fél ETO-védelmen. Végül Völgyi állította meg szabálytalanul, így ő is besárgult.

42. perc: Nagyon keveset van játékban a labda. A játékosok a játékrész végére már inkább egymással foglalkoznak mintsem a bőrgolyóval.

38. perc: Kezd eldurvulni a mérkőzés. Holman késve lépett oda Mevoungounak, amiért megkapta a kiérdemelt sárga lapját.

37. perc: Bödét érdekes körülmények között szerelte Kamber a 16-oson belül, de a sípszó ezúttal is elmaradt. Ricardo Moniz erre nekiment a tartalék játékvezetőnek, Andó-Szabó pedig a lelátóra küldte a Ferencváros vezetőedzőjét.

35. perc: Ezúttal Jennerrel beszél pár szót a játékvezető. A Ferencváros szélsője szabadrúgást szeretett volna, Andó-Szabó azonban továbbengedte a játékot és ez nem tetszett Jennernek.

34. perc: Cukic-ot figyelmeztette szóban Andó-Szabó, miután a játékos visszarántotta Mevoungou-t.

31. perc: Varga Roland lőtt a 16-os előteréből, gyengécske próbálkozását azonban magabiztosan fogta a vendég hálóőr.

30. perc: A Ferencváros harmadik szögeletét végezhette el. A hazaiak röviden nem tudtak felszabadítani, Jenner azonban húsz méterről a kapu mellé tüzelt.

28. perc: Kubatov Gábor a Ferencváros elnöke, Dzsudzsák Balázs a Dinamo Moszkva kiválósága és a Bayern München képviselői is a helyszínen tekintik meg a találkozót.

25. perc: A csapatok pontatlanul játszanak, kapkodó a játék a félidő felénél.

23. perc: Sok az apró szabálytalanság, mindkét fél játékosai rendszerint pörölnek a játékvezetővel.

21. perc: Martinez cselezgetett a jobb szélen, Hidvégi azonban tanítani való módon szerelte.

18. perc: Egy lágy ívelésre Trajkovic érkezett üresen a körülbelül 14 méterre a kaputól, ám kapáslövését könnyen fogta Jova.

16. perc: Jenner gurít laposan a kapu előterébe, Tuijp lövését azonban blokkolni tudták a győri hátvédek.

15. perc: Jenner tolta volna el Völgyi mellett a lasztit, aki szabálytalanul buktatta a hollandot. Józsi szabadrúgását követően Andó-Szabó látott szabálytalannak egy fradistát.

12. perc: Tuijp maradt egyedül a 16-oson belül, egy lövőcsellel elküldött egy győri védőt, ám ballábas lövésébe így is bele tudott lépni egy hazai bekk.

11. perc: A vendéglátok első sarokrúgását Jova Levente magabiztosan ütötte ki az ötösön belülről.

9. perc: Pintér Attila idegeskedik a technikai zónában. A Győr kontráját a Ferencváros egyik védője kezezés gyanúsan állította meg. A játékvezető sípja néma maradt.

8. perc: Cukic beadását Lipták fejelte el a kapu előteréből. A mérkőzés első szögletét a Fradi végezgette el.

5. perc: Völgyi beadása hosszúra sikeredett, Martinez csak az alapvonalon túl érte el a játékszert.

3. perc: A hazaiak már a Fradi térfelén letámadnak, Ricardo Moniz csapata egyelőre megilletődötten játszik.

1. perc: Az ETO indította útjára a labdát.

“Visszavárunk Leonardo” – állt a győri játékosok trikóján az összecsapás előtt. Nemes gesztus a csapattársaktól. A Fradi idegenlégiósának Marek Strestik, a Győr labdarúgója okozott súlyos sérülést a 2012/13-as idényben.

A mérkőzés 21 órakor kezdődik.

Előzmények: A házigazdák a Bayern München elleni barátságos mérkőzés előtt kénytelen pályára lépni az NB1-ben, miután a Fradi nem egyezett bele a találkozó elhalasztásába.

Az ETO-nak eddig nem sikerült győznie az NB1 idei kiírásában. Előbb a Diósgyőr, majd a Haladás ellen játszottak döntetlent a győriek.

A Fradi az első fordulóban 2-1-re vert a Pécset, majd a Puskás Ferenc Stadionban kapott ki 2-0-ra a Videotontól.

A két zöld-fehér együttes összecsapásának végén mindkét fél három ponttal szeretné elhagyni a pályát.