A Videoton sovány előnyt szerzett a Podgorica ellen

Dobos Sándor

újságíró. 2013. 07. 04. 20:26

Az Európa Liga első selejtezőkörének első meccsén egy góllal nyertek a fehérváriak montenegrói ellenfelükkel szemben.

Eredmény – Európa Liga, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:

Videoton – Mladost Podgorica 2-1 (2-1)

Székesfehérvár, 6500 néző, vezette: Ekberg (svéd)

Videoton: Tujvel – Oliveira, Szekeres, Vinícius, Mamadu – Tóth (Morris Enete, 66.), Gomes – Álvarez (Paraiba, 54.), Kovács, Gyurcsó (Kleinheisler, 80.) – Nikolics. Vezetőedző: José Gomes

Podgorica: Vujadinovic – Tomic, Sofranac, Sankovic, Zivkovic – Mitrovic, Isihara, Kaljevic (Kalezic, 91.), Savicevic (Pavicevic, 84.), Seratlic – Markovic (Knezevic, 87.). Vezetőedző: Nikola Rakojevic

Gólszerzők: Vinicius (34.), Gyurcsó (41.), illetve Markovic (3.)

Sárga lap: Alvarez (52.), illetve Kaljevic (53.), Savicevic (55.), Tomic (87.)

A Videoton teljes taktikáját felborította a 2. percben kapott 11-es, amely egyébként jogos volt. Onnantól kezdve a magyar csapatnak mennie kellett előre, és ez olykor görcsösen, de úgy-ahogy sikerült.

Gyurcsó Ádám vezérletével sikerült az első félidőben a fordítás, de a második félidőben nem jött össze a nagyobb különbségű győzelem.

Izgalmas lesz a visszavágó,

Élő követítésünk az alábbiakban olvasható.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

93. PERC: Majdnem öngól: Kleinheisler ívelte be a szabadrúgást, egy védő lábáról a kapu felé haladt a labda, Vujadinovic szögletre mentett. A sarokrúgás után megszerezte a labdát a Mladost.

90. PERC: Három perc hosszabbítás lesz.

87. PERC: Kleinheisler lábárta tartott rá Tomic, sárgát kapott. Markovic helyére Knezevic ment be.

84. PERC: Cserél a Mladost is: Savicevic le, Pavicevic be.

80. PERC: Cserél a Vidi. Kleinheisler László, a felcsútiaktól érkező fiatal játékos állt be Gyurcsó helyére.

75. PERC: Szabadrúgáshoz jutott a Vidi, Kovács harcolta ki, a 16-os csücskétől két méterre, a bal oldalról. Gyurcsó végezte el, fölészállt a labda.

72. PERC: Micsoda jelenet! Egy jobbról érkező labda Kovács lábára pattant, szinte reflexből ért bele a középpályás, mint ahogy Vujadinovic is. Mint egy videójátékban. Maradt a 2-1!

A nyugodtabb utazás érdekében a Videotonnak még mindenképpen gólt kellene elérnie.

68. PERC: Nagy helyzetet hagyot ki Seratlic. 18 méterről lőtt, miután lefordult a védőről: oldalháló lett a vége.

66. PERC: Tóth Balázs helyére Morris Enete érkezett a pályára.

63. PERC: Isihara végezhetett el szabadrúgást Felipe Oliviera szabálytalansága okán. Nagyon pocsék volt a kivitelezés.

60. PERC: Kovács Paraibát indította, ő nem érte el, a kapus igen, Paraiba viszont a kapus kezét találta el. Nem lett komoly baj.

58. PERC: Szögletekkel próbálkozik most a Mladost (több sportegyesület is viseli a mladost nevet a Balkánon. A szó jelentése: ifjúság).

55. PERC: Savicevic is kap egy sárgát, buktatásért.

53. PERC: Kaljevic is besárgult, Tóh Balázzsal szemben szabálytalankodott. Csere: Alvarez helyére Paraiba érkezett!

52. PERC: Alvarez szépen csinálta meg magának a helyzetet ahhoz, hogy indítani tudjon. Be is ívelte a 11-es pont magasságára, Nikolics emelkedett, de elfejelték előle a labdát. Alvarez aztán sárgát kapott.

50. PERC: Nikolics tűnt el két védő között a 16-oson belül, de nem történt szabálytalanság, pontosabban a magyar támadó kulcsolta be magát ellenfele karjába.

47. PERC: Felipe Oliviera vágott szögletre egy labdát, a korner után luftot rúgott a montenegrói Markovic, ha eltalálta volna, bajba kerülhetett volna a Vidi. Megint langyosan kezd a magyar csapat.

46. PERC: Elkezdődött a második félidő.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+1. PERC: Markovic kapásból lőtt egy jobb oldali beadás után, szerencsére rosszul találta el a játékszert, kirúgás következhetett.

45. PERC: Egy perc hosszabbítás lesz.

40. PERC: VEZET A VIDEOTON! Kovács harcolt ki szabadrúgást remek helyről, 24 méterre a kaputól. Gyurcsó állt oda, és remekül eltalálta a labdát. Szép gól, 2-1!

38. PERC: Tóth Balázs ívelt remekül Alvárez felé, de szögletre fejeltek a védők. Vujadinovic lehúzta a labdát.

34. PERC: EGYENLÍT A VIDEOTON! Méghozzá szabálytalan góllal, dehát a játékvezető megadta azt. Gyurcsó végzett el szinte szögletből szabadrúgást, a labda Vinicius kezéről maga elé pattant, fordult egyet, és bevágta a labdát a kapuba – 1-1! Sokat reklamáltak jogosan a vendégek, hiába.

33. PERC: “Mindenki szurkoljon” – szól a B-középből.

26. PERC: Savicevic ment el veszélyesen a jobb oldalon, középre is tudott adni, de a labda elsuhant a védők között.

Az, hogy 6500-an vannak a meccsen, becsülendő. Igaz, most olcsóbbak voltak a jegyek a szokásosnál.

24. PERC: Sokkal többet van a labda a Videotonnál, de eddig nem sikerült kihasználni a fölényt.

20. PERC: Savicevic maradt a földön, ápolni kell, mert Mamadu felszabadítás közben hason rúgta. Tujvel ütötte egyébként oda eléjük a labdát, nagy mentés volt.

18. PERC: Kovács harcolt a jobb oldalon, három ember közt ment bel a 16-oson belülre, lepasszolta Nikolicsnak, de ő nem tudott mit kezdeni a nagy lehetőséggel.

12. PERC: Gyurcsó lőtt a bal oldalról, éles szögből, 10 méterről, a kapus lábában elakadt a labda.

11. PERC: Nikolics kapta a jobb oldalon, egy védő volt előtte, a túloldalon Gyurcsó várta a labdát, de az elakadt abban az egy védőben. Nem sokkal később Álvarez fejelt a kapus kezébe.

8. PERC: Gyurcsó robogott el a bal oldalon, levitte az alapvonalra, de a középreadást kivágták a vendégek.

A Videoton új meze ezen a meccsen mutatkozik be.

4. PERC: Finoman szólva sem kezdődik jól a meccs. Minden borul, a fehérváriaknak igyekezniük kell.

2. PERC: VEZET A MLADOST! Felipe Oliviera buktatta a 16-oson belülre érkező Seraticot. Büntető, jogos. Markovic laposan a bal alsóba. 0-1. Hidegzuhany!

2. PERC: 11-est kap a Podgorica!

1. PERC: Elkezdődött a találkozó, melyet a helyszínen tekint meg a miniszterelnök.

A szurkolók a Himnuszt éneklik. Egyperces gyászszünettel indul a meccs, Bobory Béla emlékére, ő korábban a Videoton játékosa volt. 71 évesen hunyt el.

Hamarosan kezdődik a találkozó.

Egy győzelmet már ünnepelhettünk csütörtökön, a Honvéd 4-1-re nyert a Celik Niksic otthonában.

Az első kör odavágóján nem lesz könnyű helyzetben a Videoton, hiszen a fehérváriak egy kellemetlen ellenfelet, a Mladost Podgoricát kapták, de valljuk be, a piros-kékeknek ezt a párharcot hozniuk kell, vagyis elvárás a továbbjutás.

A montenegrói alakulat most lépett ki először a nemzetközi porondra, így emlékezetessé tennék a debütálást.

“Egy döntetlennel elégedett lennék, főleg, ha gólt is tudnánk szerezni” – jelentette ki a montenegróiak vezetőedzője, aki azt is jelezte, több húsz éven aluli játékost is pályára küld majd.

“Ellenfelünket egyáltalán nem volt könnyű feltérképezni. Csupán a tavalyi szezonból sikerült pár mérkőzésük felvételét megszereznünk. A legfontosabb azonban az, hogy saját magunkkal foglalkozzunk, és a saját játékunkat játsszuk. Elégedett vagyok a csapat eddigi munkájával. Jó formában vagyunk, és készen állunk arra, hogy egy kitűnő mérkőzést játsszunk csütörtök este” – mondta a vidi.hu-nak José Gomes, a Videoton vezetőedzője.