Holender repítette a Honvédot Montenegróban

marco rossi (marco rossi, )

A Budapest Honvéd 4-1-re nyert a Celik Niksic otthonában az Európa Liga első selejtezőkörének első mérkőzésén.

Eredmény – Európa Liga, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:

Celik Niksic – Budapest Honvéd 1-4 (1-2)

Vezette: Strömbergsson (svéd)

Celik Niksic: Banovic – Dubljevic, Vukovic, Radovic (Bakoc, 64.), Vidakanic – Androvic, Ivanovic (Kasalica, 89.), Zoric (Simic, a szünetben), Bulajic – Jovovic, Racic Vezetőedző: Slavoljub Bubanja

Honvéd FC: Kemenes – Ikenne-King, Lovric, Ignjatovic (Alcibiade, 55.), Zivanovic – Hidi, Nagy G. – Délczeg, Vécsei (Diarra, 65.), Holender (Mancini, 74.) – Diaby Vezetőedző: Marco Rossi

Gólszerzők: Radovic (18.), illetve Délczeg (40.), Holender (41., 61.), Diaby (53.)

Sárga lap:Ivanovic (45.), Vidakanic (57.), illetve Nagy G. (75.), Mancini (93.)

A Honvéd leendő ellenfeleinek meccsén:

Hibernians – Vojvodina 1-4

Szerencsés körülmények közepette szerzett vezetést a hazai csapat a mérkőzésen, hiszen jogtalan szabadrúgás előzte meg Radovic fejesét a 18. percben.

A Honvéd azonban addig is jól játszott, utána is így tett. Mégis, elképesztő védelmi hibák után fordított három perc alatt a félidő hajrájában. Szinte gyanús volt, mennyire szabadon hagyták a magyar csapat támadásánál a támadókat, két alkalommal sem működött a lestaktika, nagyon nem.

A Honvéd élt a lehetőséggel, sőt! A második félidő elején szinte tíz perc alatt eldöntötte a továbbjutás kérdését. A magyar csapatból kiemelkedett a két gólt szerző és gólpasszt adó Holender Filip játéka.

A visszavágót egy hét múlva rendezik a Bozsik-stadionban. Ha a Honvéd továbbjut, a Vojvodina-Hibernians meccs győztesével játszhat. Nos, a szerbek szintén 4-1-re nyertek idegenben.

Élő, szöveges közvetítésünk az alábbiakban olvasható vissza.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

93. PERC: Mancini utánakapott a kontrázó montenegróinak, sárga.

92. PERC: Még megy előre a Honvéd, ki is harcolt Ikenne-King egy szögletet.

90. PERC: Három percet hosszabbít a svéd bíró.

88. PERC: Diarra lőtt messziről, a hazai kapusnak nyújtózkodnia kellett, szöglet.

Ma a Videoton is pályára lép az Európa Ligában, a Mladost Podgoricát fogadja majd 20 óra 30 perctől.

78. PERC: Mancini tartotta meg a labdát 18 méterre a kaputól, lőtt is aztán, mert nem zavarta senki: oldalháló.

75. PERC: Nagy kap sárga lapot.

74. PERC: A harmadik csere a Honvédban: Roberto Mancini fia, Andrea Mancini a csapatban, a szenzációsan játszó Holendert váltja.

72. PERC: Próbál támadni a montenegrói együttes, de nem sok meggyőződéssel már. A Honvéd uralja a játékot, és a szurkolóik is hangosabbak már.

69. PERC: Diarra odarúgott Simicnek, akit ápolni kellett.

61. PERC: Eldőlt a továbbjutás! Holender megérdemelten szerezte meg második találatát. Ikenne-King ment el a jobb oldalon, középre adott, Holender pedig fejjel a kapuba továbbított. Nagyot játszik a fiatal srác – 1-4!

57. PERC: Vidakanic intézi el Délczeget, sárga a jutalma.

55. PERC: Racic óriási helyzetben a kapufára pörgetett, majdnem szépített a Celik Niksic.

55. PERC: Alcibiade állt be Ignjatovic helyett, a védő ugyanis megsérült.

53. PERC: Már háromnál jár a Honvéd! Holender beadását Diaby lőtte a léc alá! 1-3!

49. PERC: Nagyon jól kezdett a magyar csapat, folyamatosan támadott, Diaby lőtt az oldalhálóba egy alkalommal.

46. PERC: Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek.

45. PERC: Ivanovic keményen odalépett Ikenne-Kingnek, sárga járt érte.

41. PERC: Már vezet a Honvéd! Most sem működött a lestaktika a hazaiaknál, balról érkezett a beadás, teljesen tisztán érte középen Holendert,  aki az üres kapuba passzolt. 1-2!

42. PERC: Diaby adott be középre, Banovic szögletre mentett, amelynek végén Zivanovic fejelt alig fölé.

40. PERC: Ez már bent van: a nagy kedvvel játszó Holender adott be ezúttal jobbról, ketten is kibújtak a védők mögül, Délczeg lekezelte a lasztit, majd laposan ellőtte Banovic mellett. 1-1!

39. PERC: Két óriási Honvéd-ziccert maradt ki: Vukovic megcsúszott a 16-os vonalában, a labda Holender elé pattant, aki eltekerte azt, de nem volt pontos a lövés. Nem sokkal később Ikenne-King lőtte be az alapvonalól, a labda a gólvonallal párhuzamosan, nagyjából 10 centire attól került a másik oldalra, a bal oldalon viszont nem érkezett senki.

35. PERC: Holender tekerte középre, a kapus még a vonal előtt belepiszkált, szöglet. Holender végezte el a sarokrúgást is, a hosszún Hidi visszaemelte kapura a labdát, amely nem sokkal ment mellé.

33. PERC: Nagyon rosszul rúgta ki a labdát a hazaiak kapusa, de nem tudtak a Honvéd játékosai lecsapni a lehetőségre.

30. PERC: Hidi végezhetett el ígéretes helyzetből, az oldalvonal mentén szabadrúgást, de sajnos a hazaiak kapusa, Banovic jól helyezkedett, lehúzta a labdát.

28. PERC: Egyértelműen Holender Filip a magyar csapat legjobbja. Nagyon aktív, lövéssel is jelentkezett nem is olyan régen.

21. PERC: Hidit buktatták 35 méterre a kaputól. Holender ívelte be a kapu előtti térbe, becsúszni próbált Diaby, de nem érte el a labdát. Kár.

20. PERC: Nem volt benne a meccsben a gól, pontosabban nem volt fölényben a hazai csapat.

18. PERC: Vezet a Celik Niksic! Szabadrúgáshoz jutott a Celik: Diaby szabálytalankodott (vagy sem). Az oldalvonal mellől jött a beívelés, Radovic emelkedett magasra, Kemenes maradt a vonalon, a labda viszont a jobb alsóba került. 1-0!

16. PERC: Ez veszélyes volt: Hidi Patrik levitte teljesen az alapvonalig a labdát, középre passzolt, de nem érkezett senki.

15. PERC: Eltelt az első negyed óra, nagy helyzet nélkül.

11. PERC: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után a bal oldalról, 12 méterről lőtt (Neymar-szögből) fölé Vidakanic.

10. PERC: Az első szöglet a hazaiaké. Egy lövés középről Lovricról pattant az alapvonalon túlra. Bulajic végezte el, de a magyar védők tisztáztak.

Itt laktak a Honvéd drukkerei
Fotó: Facebook/Budapest Honvéd

7. PERC: Holender próbálta beadni a labdát a bal oldalról, de a játékvezető nem fújta le a nyilvánvaló kezezést: a labda ugyanis a védő kezéről pattant szögletre. Ehelyett kirúgás következett.

4. PERC: Egyelőre a Honvéd magabiztosabbnak látszik, de nem sikerült huzamosabb ideig megtartani a labdát.

1. PERC: Elkezdődött a találkozó.

Nagyon sok Honvéd-drukker elutazott Montenegróba.

Nem lehet ott a pályán Vernes Richárd, mert eltiltása az előzó idényből átnyúlik.

Hamarosan kezdődik a meccs.

Indul a szezon! Montenegrói-magyar párharccal: a magyar bajnoki bronzérmes kezdi el az idényt.

“Nehéz dolgunk lesz, mert erős csapat ellen kell majd játszanunk. A Celik játékosai nagyon erősek fizikálisan, ráadásul rengeteget futnak, úgyhogy nekünk mindkét tekintetben fel kell velük venni a versenyt.

Fizikálisan még nem vagyunk csúcsformában, mivel a felkészülés elején járunk, de természetesen győzni akarunk! Az a legfontosabb, hogy idegenben gólt, gólokat szerezzünk, és kedvező helyzetből várhassuk a jövő heti visszavágót” – mondta Marco Rossi a Honvéd vezetőedzője a találkozó előtt.