A Puskás Stadionban lesz a Szuperkupa-döntő

győr dvsc (győr, dvsc, debrecen, győri eto fc)

A szezonnyitó mérkőzést a bajnok Győri ETO FC és a kupagyőztes DVSC vívja július 13-án az egykori Népstadionban.

A Szuperkupa-mérkőzésen nagy presztizscsata várható
(Fotó:MTI)

A május 22.-én lejátszott Magyar Kupa döntőnek nagy jelentősége volt. Ha a Győr akkor legyőzte volna a Debrecent, a nyári finálét nem rendezték volna meg. Az MLSZ versenykiírása értelmében, ha ugyanaz a csapat nyeri a bajnokságot és a kupát, akkor a Szuperkupa-mérkőzést nem kell lejátszani.

Mivel a Loki a döntőben Adamo Coulibaly duplájával a Bozsik stadionban legyőzte (2-1) a 30 év után bajnok kisalföldi együttest, így a két csapat újra összecsaphat egymással.

A kupagyőztes debreceniek eddig ötször nyerték meg a Szuperkupát, amelyért a bajnok győriek első alkalommal játszhatnak.

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) tájékoztatása szerint a 2013/14-es labdarúgó szezon nyitómeccsére július 13-án, 20.30-kor kerül sor, a budapesti Puskás Ferenc Stadionban.