Egy védő lőtte dobogóra a Milant

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2013. 05. 19. 22:42

Mario Balotelli és Philippe Mexés góljával fordított a Milan a Siena otthonában, a győzelem dobogót és BL-selejtezőt ért a milánóiaknak.

Az olasz focibajnokság utolsó fordulójában már csak az volt kérdés, hogy mi lesz az európai kupaselejtezőket érő 3-4-5. helyek sorsa.

Az AC Milan vágott neki az utolsó harcnak a dobogó legalsó fokáról, ez még Bajnokok Ligája-selejtezőt ér. A lombard együttesnek két pont fórja volt a Fiorentinával szemben, ám ahhoz, hogy saját kezében tartsa sorsát nyernie kellett Sienában.

Balotelli is betalált
Fotó: AFP

A szezon egyik legfontosabb meccsén Allegri csak a kispadon kezdette El-Shaarawyt, a kezdőbe kerülő hármas (Balotelli, Niang és Robinho) pedig nem tudta gólra váltani helyzeteit. Ráadásul Terzi még a 26. percben vezetést is szerzett a toszkánoknak. Az összecsapás hozott két piros lapot, egyet-egyet mindkét oldalon.

A 84. percben egyenlített az El-Shaarawy beállása után élénkebbé váló Milan, Balotelli értékesített egy büntetőt. Sőt, a 87. percben egy szabadrúgás után Mexés talált be közelről, eldöntve ezzel a bronzéremért folytatott csatát. A Milan indulhat a Bajnokok Ligája-selejtezőben, mint a Serie A harmadik helyezettje.

Közben a Fiorentina gólparádét tartott, a triplázó Ljajic vezette firenzeiek valósággal átgázoltak a Pescarán, 5-1-re nyert a Viola. Ez azonban a Milan sikere miatt összességében semmit sem ért, negyedik maradt az együttes.

Közben az Udinese kiütötte a szebb napokat is megélt Internazionalét, ezzel megkaparintották az ötödik helyet, amellyel az Európa Ligában próbátlhatnak majd szerencsét. Ezt a Lazio bánta, amely a hatodik maradt. Az AS Roma a második helyezett Napoli legyőzésével búcsúzott.

Edinson Cavani 29 góllal lett gólkirály.

Eredmények – Serie A, 38. (utolsó) forduló

Pescara – Fiorentina 1-5 (0-3)
Gólszerzők: Vittiglio (77.) illetve Ljajic (16., 24., 54.), Fernandez (28.), Jovetic (54.)

Siena – AC Milan 1-2 (1-0)
Gólszerzők: Terzi (26.) illetve Balotelli (84. – 11-esből), Mexés (87.)
Piros lap: Terlizzi (70.) illetve Ambrosini (69.)

Atalanta – Chievo 2-2 (1-0)
Gólszerzők: Stenadrdo (8.), Giorgi (84.) illetve Thereau (76., 90+2.)

AS Roma – Napoli 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Marquinho (47.), Destro (58.) illetve Cavani (84.)

Bologna – Genoa 0-0

Caglirai – Lazio 1-0 (0-0)
Gólszerző: Dessena (75.)

Internazionale – Udinese 2-5 (1-3)
Gólszerzők: Jesus (12.), Rocchi (63.) illetve Pinzi (1.), Domizzi (10.), Di Natale (41.), Silva (52.), Muriel (66.)

Palermo – Parma 1-3 (0-3)
Gólszerzők: Miccoli (75.) illetve Gobbi (38.), Valdes (41.), Belfoldil (45.)

Torino – Catania 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Cerci (53.), Bianchi (83.) illetve Almiron (25.), Bergessio (62.)

20. Pescara                38   27-84   22 – kiesett
A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.