A Juventus vereséggel ment pihenőre

juventus (juventus, )

A bajnoki címét már korábban bebiztosító Juventus kikapott a Sampdoriától az olasz labdarúgó Serie A 38., azaz utolsó fordulójának nyitányán.

Antonio Conte meglehetősen visszafogott összeállításban küldte pályára csapatát az utolsó fordulóban, többek közt Buffont, Marchisiót, Vidal és Mirko Vucsinics sem állt a pályán a kezdő sípszó pillanatában. Ennek ellenére Pirlo zseniális passzából Quagliarella a 25. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek, de aztán elfogyott a lendület.

Előbb Eder gyorsan egyenlített büntetőből (1-1), majd a második félidő 57. percében Lorenzo De Silvestri érkezett jó ütemben egy szögletre (2-1). A meccset a 75. percben Icardi kétméteres szöszmötölés után döntötte el (3-1), amire még szépségtapaszt a hosszabbításban Emanuele Giaccherini tett egy hatalmas bombával (3-2).

Szombaton az is eldőlt, hogy a másodosztályból a Sassuolo és a Hellas Verona jutott fel az élvonalba, míg a Livorno, a Brescia, az Empoli és a Novara játszhat az utolsó, még szintén első osztályú szereplést érő helyért. A mindössze 40 ezer lakosú Sassuolo csapata története során először játszhat majd a Serie A-ban.

Olasz Bajnokság, Serie A, 38. utolsó forduló, eredmény:

Sampdoria-Juventus 3-2 (1-1) G.: Eder 31. – 11-esből, De Silvestri 57., Icardi 75., ill. Quagliarella 25., Giacherrini 91.