Kiütötték a Malagát

valencia (valencia)

A spanyol labdarúgó-bajnokság szombat késő esti meccsén a Valencia 5-1-re győzött a Malaga ellen.

Fotó: AFP

A két csapat azonos pontszámmal állt a forduló előtt, és mindketten Európa Liga-selejtezős pozíciót foglaltak el, tehát aki nyerni tudott, az lépéselőnybe került.

A találkozó első gólját a 25. percben szerezte Parejo, a szerencsének is köszönhetően, de a Valencia ezután sem állt, hiszen további három találatot rámoltak be: Soldado előbb az üres kapuba passzolt, majd büntetőből volt eredményes, majd a 32. percben egy Caballeróról kijövő labdát Canales küldött a hálóba (4-0). A Malaga erejéből csak a szépítésre futotta, Julio Baptista szabadrúgásának köszönhetően, így 4-1-es hazai vezetéssel fordultak a felek.

A második felvonásban már csak egy találat született, ezt is a Valencia, pontosabban Banega szerezte, így a vége 5-1 lett.

Eredmény – Primera Division, 32. forduló

Valencia – Malaga 5-1 (4-1)
Gólszerzők: Parejo (25.), Soldado (28., 30.-büntetőből), Canales (31.), Banega (56.) illetve Baptista (45.)