Ráfizetett a fegyelmezetlenségre a Milan

mario balotelli (mario balotelli, )

Az AC Milan labdarúgócsapata bő egy félidőn át emberelőnyben játszva ért el 2-2-es döntetlent Firenzében.

Balotelli most nem lőtt gólt
Fotó: AFP

Szokatlan időpontban, vasárnap ebédidőben játszott egymással a Fiorentina és az AC Milan. Ugyan a hazai pályán játszó firenzeiek közvetlenül a dobogó legalsó fokán álló lombardok mögött állnak a tabellán, a Viola hátránya hat pont volt a találkozót megelőzően a harmadik helytől, ezzel együtt pedig a Bajnokok Ligájától is.

A találkozó elején még távolabb került ettől a Fiorentina, ugyanis egy kapitális védelmi hibát követően Montolivo gurított a hálóba. A felvonás végén ráadásul emberhátrányba is került a vendéglátó, Tomovic könyöklésért mehetett idő előtt zuhanyozni.

A második félidő elején Flamini is beköszönt, úgy tűnt, hogy nyeregbe került a Milan, ám előbb Ljajic, majd Pizarro értékesített egy-egy büntetőt, így tíz emberrel egyenlített a Fiorentina. A ráadás percekben büntetőhöz juthatott volna a Milan is, ám a játékvezető nem vett észre egy egyértelmű kezezést, így maradt a 2-2, a milánóiak nem tudták beelőzni a Napolit.

Eredmény – Serie A, 31. forduló

Fiorentina – AC Milan 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Ljajic (66. – 11-esből), Pizarro (73. – 11-esből) illetve Montolivo (14.), Flamini (62.)
Piros lap: Tomovic (39.)