Az utolsó legyőzte az utolsó előttit

deportivo la coruna (deportivo la coruna, )

A spanyol bajnokság sereghajtója, a Deportivo 3-1-re tudott nyerni a 19. helyezett Celta Vigo ellen.

Igazi hatpontos rangadót rendeztek La Corunában, hiszen a 20. a 19. ellen meccselt a Primera Division 28. fordulójának nyitómeccsén: a Deportivo fogadta a bentmaradáshoz jóval közelebb álló Celta Vigót.

A hazaiaknak tízperc sem kellett, hogy vezetést szerezzenek: Riki vette be a vigóiak kapuját. Még a szünet előtt emberhátrányba kerültek a vendégek, tovább nehezítve saját helyzetüket, ugyanis a játékvezető kiállította Aspast.

Így fordulást követően Silvio duplázta meg a hazaiak előnyét egy parádés lövéssel, majd Salomao lőtte be a harmadikat. A hajrában még szépített a Celta Vigo, Park révén, de maradt a 3-1, amivel közelebb került a Depor a bentmaradásért érő 17. helyhez.