Messi megnyerte a meccset a Barcának

lionel messi (lionel messi, )

A Sevilla még vezetett a Camp Nouban, de a spanyol labdarúgó-bajnokságban ismét a Barcelona szerezte meg a három pontot.

A Milan elleni Bajnokok Ligája-vereség után egy presztízsrangadó várt a Barcelonára a spanyol bajnokság 25. fordulójában.

A Sevilla ellen bele is vetette magát a támadásokba a katalán csapat, de nagy helyzet csak a félidő közepén adódott előtte, az kimaradt Messi révén. Nem úgy a vendégeké a 42. percben: Coke adta be a labdát a jobb oldalról, Botia pedig a kaupba fejelt (0-1).

Egy fejessel egyenlített a Barca a második félidő elején: Dani Alves lőtte a labdát középre, David Villa pedig jól ugrott (1-1). Sőt, nem sokkal később már a Barcelona vezetett: a 60. percben Tello átadása után természetesen Messi volt eredményes (2-1).

A végén két óriási helyzetet hagyott ki a Sevilla, így a Barca csak nagy nehezen szerezte meg a három pontot. Előnye 15 pont a második helyezett Atletico Madriddal szemben.