Kiütötték az Intert

Fiorentina (fiorentina, )

A szebb napokat is megélt milánói csapat 4-1-re kikapott a Fiorentina vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának vasárnap esti rangadóján.

Diego Milito, az Inter gólzsákja elmúlt hét csütörtök este, a kolozsvári CFR elleni Európa Liga-meccsen szenvedett térdsérülést. Röpke két nap múlva már meg is műtötték a keresztszalagját, így csak lélekben lehetett társaival Firenzében, ahol az Inter azzal a szándékkal lépett pályára, hogy a szombaton szép csenben dobogóra kapaszkodó városi vetélytárstól, a AC Milántól visszavegye a bajnokságban elfoglalt harmadik helyét. Nem sikerült.

Elsősorban azért nem, mert sem Adem Ljajicset, sem pedig Sztevan Joveticset nem sikerült semlegesíteni. Mindkét, az egykori Juguszlávia területén született játékos kétszer köszönt be, így a 65. percben már 4-0 állt az eredményjelzőn, amit Cassano a 87. percben tudott némiképp kozmetikázni (4-1).

Olasz bajnokság, Serie A, 25. forduló, eredmények:

Fiorentina–Internazionale 4–1 G.: Ljajics (13., 65.), Jovetics (33., 55., ill. Cassano (87.)