Romelu Lukaku (Romelu Lukaku, liverpool, west brom, west bromvich albion, )
Foci sport

Otthon is impotens a Pool

A West Bromwich Albion idegenben 2-0-ra legyőzte az FC Liverpoolt az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

Kapujához szögezte a Liverpool a WBA-t, de ezen a hétfő estén meddőnek bizonyolt a “vörösök” támadójátéka. Holott próbálkoztak becsülettel, éppen 23 alkalommal vették célba Foster kapuját, de a hálóőrön ezen az estén nem lehetett kifogni.

Az ördöngős Suarez a 76. percbe 0-0-as állásnál még egy büntetőt is összehozott csapata számára – az is legalábbis kétes volt -, viszont Steven Gerrardnak nem sikerült értékesítenie azt, Foster leért a bal alsóba tartó labdára.

A Liverpool a kihagyott büntetőt követően mindtha elkönyvelte volna, hogy ezen az estén semmi sem megy, vagy a WBA játékosai kaptak vérszemet, ki tudja, minden esetre az biztos, hogy a meccs folyamán először Youssuf Mulumbu eresztett meg egy távoli lövést – Pepe Reina védte -, majd Gareth McAuley érkezettjól egy szögletre és fejelt a kapuba (0-1). 81. percnél jártunk ekkor és jegyezzük fel, mert érdemes, ez volt a West Brom második kapura tartó labdája hétfőn este.

A gól nem szegte kedvét a Liverpoolnak, az egyenlítés érdekében még inkább letámadta ellenfelét, aminak az lett a vége, hogy Romelu Lukaku révén célt ért egy kontra a 91. percben (0-2). Ez volt a WBA 4. kapura lövése…

A WBA meglepetés győzelmével megelőzte a tabellán a Poolt és a nyolcadok.