Menekül az Aston Villa

aston villa (aston villa, )

A Premier League 26. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén az Aston Villa 2-0-ra legyőzte a West Ham Unitedet.

A birminghamiek a játéknap előtt az utolsó előtti, vagyis a 19. helyen szerénykedtek, míg a londoniak jóval előrébbről, a 11. helyről várták a fordulót. A helyezések alapján így nem lett volna meglepetés, ha a Kalapácsosok elhozzák mindhárom pontot a Villa Parkból.

Azonban a hazaiak már a 3. percben vezetéshez juthattak volna, de egy Jaaskelainenről kivágódó labdát Andreas Weimann hat méterről nem tudott a hálóba helyezni.

Így az első találatra egészen a 74. percig kellett várni, akkor Benteke tizenegyesével volt az előny az Aston Villánál. Nem sokkal később másodszor is a West Ham kapujában kötött ki a labda, N’Zogbia révén.

A hajrában Westwood a saját kapuját vette be (2-1), így izgalmasra sikeredett az utolsó pár perc, de végül maradt a hazai győzelem. Így az Aston Villa előrelépett a 17. helyre.