Zokniban is lőtt gólt a Juventus

Alessandro Matri (alessandro matri, )

A listavezető Juventus hazai pályán nyert 2-0-ra a Fiorentina ellen az olasz bajnokságban. Alessandro Matri cipő nélkül talált be.

A hazai pályán játszó Juventus az eltiltott Antonio Conte távollétében is meggyőzően lépett fel a találkozó elején, a 20. percben pedig a vezetést is megszerezte a torinói gárda Vucinic távoli bombájával. Még a szünetig tovább nőtt a két fél közti különbség, egy nagyszerű Vidal szóló után Matri úgy lőtt gólt, hogy a lövés előtt kilépett a cipőjéből.

A folytatásban a firenzeiek nem igazán tudtak mit kezdeni a Juvéval, mikor végre sikerült valamelyik Violának lövőhelyzetig jutni, addigra vagy odaért rá egy védő, vagy Buffon védett. Közben a hazaiak előtt adódott pár lehetőség, ám ezek is kimaradtak, a győzelem azonban nem forgott veszélyben, 2-0 lett a vége.

A Juventus hat ponttal vezeti a bajnokságot, a Fiorentina maradt a hatodik.