Dél-Afrika most már hozta a kötelezőt

dél-afrika (dél-afrika, )

A házigazda dél-afrikai válogatott 2-0-ra nyert Angola ellen az Afrika Nemzetek Kupáján.

A nyitómérkőzésen meglepetésre csak gólnélküli döntetlent játszott Dél-Afrika a jóval gyengébb játékerőt képviselő Zöld-foki szigetek ellen, így ráfért a házigazdákra a javítás.

Szerdai ellenfelük, Angola – szintén 0-0-ra végzett az első körben – ráadásul nem is nehezítette meg a Bafana Bafana dolgát, hiszen sima 2-0 lett a vége, de a sárga-zöldek akár még többször is betalálhattak volna.

Ugyanis a hazaiak 15-ször próbálkoztak lövéssel, de csak Sangweni és Majoro tudott gólt ünnepelni. A 30. percben a védő éles szögből lőtte ki a bal alsót, majd a 62. percben Majoro remek szóló után mattolta Lama kapust: egy hosszú indítást követően a tizenhatoson belülre vezette a labdát, majd miutáűn az egyik védő mellett eltolta a játékszert, a hálóőr lábai között gurított a gólvonal mögé.

A kétgólos győzelemmel Dél-Afrika – 2004 után újra meccset tudtak nyerni az ANK-n – átvette a vezetést az A-csoportban, míg Angola maradt a 4. helyen.

A játéknap másik mérkőzésén Marokkó 1-1-re végzett a Zöld-foki szigetek ellen.