Odahaza, emberelőnyben kapott ki a Juventus

juventus (juventus)

Óriási meglepetés született az olasz labdarúgó-bajnokságban: a Sampdoria 2-1-re verte Torinóban a bajnokot. Kikapott a Fiorentina is.

A Serie A vasárnapi első mérkőzésén nagy meglepetés született, hiszen az Udinese 3-0-ra legyőzte az Internazionalét. Nem úgy tűnt, hogy a további meccseken összejöhet a váratlan eredmény, de vastagon összejött.

Ott van például a harmadik helyen álló Fiorentina, amely odahaza, 2-0-s vereséget szenvedett a Pescara csapatától, így pedig az Inter veresége miatt is nagy lehetőséget szalasztott el. Akár a második Lazio is befogható közelségbe került volna egy hazai sikerrel.

A Parma a 92. percben verte a Palermót, győzött a Milan, de ezek az eredmények ezúttal eltörpülnek a Juventus-Sampdoria találkozó végeredménye mellett. 2-1-re nyert ugyanis a genovai csapat, amely a 32. perctől kezdve emberhátrányban játszott Berardi második sárga lapja után.

Akkor már a Juve vezetett Giovinco 24. percben szerzett 11-esével, éppen Berardi szabálytalansága után. Az 52. percdben aztán Icardi egy előrevágott labdát lőtt a kapuba (Buffon csal beleérni tudott a labdába), majd a felbátorodott vendégek a győztes gólt is megszerezték. A 69. percben Obiang adott remek labdát Icardinak, aki félmagasan kilőtte éles szögből a hazai kaput (1-2).

A Sampdoria sorozatban három elvesztett meccs után tehát bravúrgyőzelemmel jelentkezett, így a 17. helyről fellépett a 14. pozícióba. A labdabirtkolás 70-30 százalék volt a Juve javára, de ez semmit sem jelentett ezúttal.