Fordított és nyert a Tottenham

tottenham (tottenham hotspur, )

A Premier League 20. fordulójának nyitómeccsén a Tottenham a Sunderland otthonából hozta el a három bajnoki pontot.

A londoniak számára rendkívül fontos volt a találkozó, hiszen komoly versenyfutást folytatnak a Chelsea-vel és az Evertonnal. A Sunderland otthonában azzal a tudattal léptek pályára, ha nyernek, rövid időre is, de bebiztosítják a harmadik helyüket a tabellán.

A találkozón először Emanuel Adebayor borzolta a vendégszurkolók kedélyeit, hiszen kétméterről hagyott ki egy ordító helyzetet: a támadó a 31. percben a keresztlécre lőtte a labdát. Nem sokkal később pedig John O’ Shea volt szemfüles egy szabadrúgás után, így meglepetésre a hazaiak szereztek vezetést.

A szünet után azonban érkezett az egyenlítés, bár ehhez Cuellarnak saját kapujába kellett bólintania, majd Lennon remek egyéni akciója után végre akciógólt is szereztek a vendégek, így megfordították az eredményt.

A lefújásra maradt a 2-1, így a Tottenham fellépett a harmadik helyre, míg a Sunderland maradt a 13.