Simán kikapott a Valencia

valencia cf (valencia cf, )

A spanyol labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Mallorca 2-0-ra legyőzte a Valenciát.

A szezon előtt két csapatot lehetett megnevezni – Malaga és Valencia -, akik odaérhetnek a Barcelona, Real Madrid páros mögé. A papírforma azonban borulthat, egyrészt mivel a fővárosiak pocsékul kezdték a szezont, másrészt a Denevéresek eddig két öt forduló alatt egyszer tudtak nyerni.

Most például két védelmi hiba után kapták a gólokat a Mallorcától. Előbb ugyanis a 8. percben Victor Casadesus talált be furcsa jelentsor után: a védők többször is tisztázhattak volna, de ügyetlenkedtek a tizenhatoson belül, végül a kapus, Diego Alves egy fogható labdát engedett be a gólvonal mögé.

A második találat már a szünet után esett, a csereként beállt Arizmendi – a gól előtt egyperccel küldték pályára -, éles szögből lőtte ki a kapu jobb oldalát (2-0).

Győzelmével a Mallorca átmenetileg fellépett a tabella második helyére, de az üldökők, a Malaga, a Betis és a Sevilla majd csak délután meccselnek. A Valencia pedig elszenvedte szezonbeli második vereségét, amivel csak a 13.-ok.