Győzelem helyett iksz Izrael ellen

A vb-selejtezőkre készülő magyar labdarúgó-válogatott Izrael ellen játszott edzőmeccset, mégpedig fontosat, hiszen szeptember 7-én Andorra ellen rálépünk a remények szerint talán Rióig vezető útra.

Egervári Sándor nem számíthatott az enyhébb sérüléssel bajlódó Gera Zoltánra és Hajnal Tamásra, az izraeliektől pedig éppen a legnagyobb név, a mindenórás feleségéhez visszautazott Chelsea-légiós, Yossi Benajun hiányzott.

A mérkőzés összefoglalója:

Valamivel hamarabb lábrakapott az izraeli csapat, de az első nagyedóra után átvette a kezdeményezést a magyar válogatott. Azonban a teljesen eltérő formában lévő játékosok nehezen találták az összhangot eleinte elöl, hátul pedig az egész mérkőzés folyamán.

A gólnélküli elős félidő után a második remekül kezdődött, az addig is aktív Dzsudzsák Balázs Németh Krisztián kapufáról kipattanó lövése után megszerezte a vezetést. Lendületben maradt az Egervári-csapat, jöttek a helyzetek – de ki is maradtak.

Aztán, a némileg kényszerből is bekövetkezett cserék után újabb magyar tétovázás hátul, izraeli egyenlítés lett a vége tíz perccel a lefújás előtt. Sőt, a vérszemet kapott vendégcsapat tovább támadott, de sikerült elkerülni a vereséget, 1-1 lett a vége.

Egervári Sándor: “Sajnáljuk, hogy nem tudtuk kiszolgálni a közönséget. Ma ennyi volt ebben a csapatban, és a kényszerű cserék sem használtak a játékunknak”.

Barátságos válogatott labdarúgó-mérkőzés

Magyarország-Izrael 1-1 (0-0)

Puskás Ferenc Stadion, Vezeti: Ivan Kruzliak (szlovák)

Magyarország: Bogdán – Varga J., Mészáros N., Juhász (Korcsmár, 46.), Laczkó, Pintér (Halmosi, 77.) – Gyurcsó (Németh K., 46.), Koman (Koltai, 77.), Szakály (Vanczák, 63.), Dzsudzsák – Szalai (Szabics, 87.). Szövetségi kapitány: Egervári Sándor.

Izrael: Avat – Spungin (Gabai, 35.), Mori, Tibi, Gerson – Natko, Jadin (Beram, 85.), Melikson, Rafaelov (Vermouth, 46.) – Sehter (Hemed, 67.), Damari (Sahar, 56.). Szövetségi kapitány: Eli Guttman

Gólszerző: Dzsudzsák (51.), illetve Hemed (80.)

Sárga lap: Varga (89.), illetve Natko (29.), Jadin (74.)

Az alábbiakban olvashatják a Sport24 szöveges közvetítését:

90+3. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, az utolsó percekben a döntetlen is veszélybe került. Magyarország-Izrael 1-1.

SÁRGA LAP 89’
Varga kapott sárgát.
CSERE 87’
Szabics jön be Szalai helyett.

86. PERC:
A végére kicsit szétestünk, az izraeliek rohamoznak.

CSERE 85’
Jadin helyén Beram a vendégeknél

84. PERC:
Szalai végre helyzetbe került, de a lövés már nem sikerült jól.

80. PERC: Bizonytalankodás hátul, a lepattanó labdát Hemed rúgta be. (1-1)

Ápolás 71’
Németh Krisztián ütközött az izraeli kapussal.

69. PERC:
A frissen beállt Hemed rúghatott 6 méterről kapura egy lepattanó labdát, Vanczák tisztázott.

CSERE 67’
A veszélyes Sehter helyén Hemed a vendégeknél.

65. PERC:
Az izraeliek elkezdtek ívelgetni, ezzel vigyázni kell, Vanczák beállítása megoldhatja a problémát.

CSERE 63’
Szakályt Vanczák váltja.

59. PERC:
Veszélyes izraeli szabadrúgás oldalról, de végül nem lesz baj belőle.

CSERE 56’
Damari helyén Sahar az izraelieknél

54. PERC:
Egy izraeli fejes halt el Bogdán kezében, majd Németh próbálkozott megint, de fölé lőtt.

51. PERC: Szalai cselezgetett az izraeli kapu előterében, de nem ő, hanem Németh Krisztián lőtt – kapufára, a kipattanót Dzsudzsák 10 méterről belőtte. (1-0)

GÓÓÓL 51’
Kusza helyzet végén Dzsudzsák talált be!
CSERE 46’
Rafaelov helyén Vermouth (…) a vendégeknél.
CSERE 46’
Gyurcsót elöl Németh Krisztián, Juhászt hátul Korcsmár váltja.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Izrael kezdi a második félidőt.

45. PERC: Vége az első félidőnek, Magyarország-Izrael 0-0, hazai fölény, hazai helyzetek, nekünk áll a meccs, reméljük, a fordulás után meglesz a gól is.

44. PERC: A magyar beadások szinte mindegyike veszélyes, most már jobbról is jönnek a labdák Gyurcsó és Varga révén..

40. PERC: Hátul nem először jönnek zavarba Juhászék.

38. PERC: Fél perc alatt háromszor menekült meg a góltól Izrael…

CSERE 35’
A vendégeknél Spungint Gabai váltja.

32. PERC:
A kissé sittes stílusban nyomuló Szalait egycentis lesen csípte el a partjelző.

SÁRGA LAP 29’
Az izraeli Natko hiába mutatta “sebeit”, sárgát kapott.

28. PERC:
Szakály három izraelit csapott be egyetlen csellel, de a lövés a kapus kezében kötött ki.

26. PERC: Újabb Dzsudzsák-beadás balról, Szalait eltüntették, Gyurcsó lemaradt, de jó lesz ez.

25. PERC: Szép lassan magyar fölény alakult ki, előbb-utóbb jönni fognak a helyzetek is. Reméljük, inkább előbb.

20. PERC: Villámgyors magyar kontra, Gyurcsó ziccerben várta a labdát, de Szakály elnézte, rosszul passzolt.

18. PERC: Dzsudzsák egyre több gondot okoz az izraeli védőknek, Sehter pedig változatlanul sokat a mieinknek.

Ápolás 15’
Szakály bordái közé köszönt be néhány izraeli stopli.

13. PERC:
Ugyan nagyon mellé ment, de azért jegyezzük fel: Gyurcsó lőtt először kapura.

12. PERC: A mieink még keresik az összhangot, addig is Dzsudzsák próbált meg meglógni a balszélen, de végül ő szabálytalankodott.

6. PERC: Juhász gyanús körülmények között tüntette el a kapu előtt Sehtert, de szerencsére nem lett belőle 11-es, egy perc múlva megint Sehter okozott veszélyt a magyar ötös sarkánál.