A Honvéd egy pirosat és egy négyest kapott

eto'o (eto'o, )

Az első mérkőzésen a Honvéd 1-0-ra kikapott, de a kispestiek az első félidővel ellentétben a szünet után méltó ellenfelei voltak az Eto’o-val, de Zsirkov nélkül felálló Mahacskalának.

A párharc egyértelmű esélyesének az orosz sajtó az Anzsit tartotta, de ahogyan az odavágó is megmutatta, bátor, de fegyelmezett játékkal lehetett volna keresnivalója a magyar csapatnak.

A mérkőzés összefoglalója:

Az egygólos hátrányban lévő Honvéd meglepte az Anzsi Mahacskalát, több veszélyes támadással nyitottak a kispestiek.

Sajnos Samuel Eto’o hamar lehűtötte a kedélyeket, a 7. percben egy szöglet után a tétovázó kispesti védők között megszerezte a vezetést, egyben jelentősen csökkentette a piros-feketék továbbjutási esélyeit.

A Honvéd azonban gyorsan összekapta magát, és a szünetif több helyzetet is kidolgozott, de egyiket sem tudta gólra váltani.

A fordulás után Traoré gyors, technikás góllal eldöntötte a meccset és a párharcot, főleg, hogy a dagesztáni klubbal kicsit kíméletesen bánó olasz bíró kíállította a kétségtelenül csúnyán, de nem szándékosan szabálytalankodó Vernest.

A folytatásban már túlélésre ment a Honvéd – hiába. Satov is batalált, majd Eto’o lőtt egy kivételes gólt. A Honvéd, bár megérdemelte volna a szépítést, végül 4-0-ra kikapott, és lőtt gól nélkül, kettős vereséggel, összesítésben 0-5-ös gólkülönbséggel maradt alul az Anzsi ellen.

Európa Liga, 2. selejtezőkör, 2, mérkőzés

Honvéd-Anzsi Mahacskala 0-4 (0-1)

Összesítésben 5-0 az Anzsi javára

Bozsik Stadion, Vezeti: Luca Banti (olasz)

Honvéd: Kemenes – Ignjatović, Debreceni, Vidovic, Lovric – Johnson, Hidi (Faggyas, 59.), Tchami, Ivancsics (Diarra, 70.), Vernes – Délczeg (Diaby, 46.). Vezetőedző: Marco Rossi

Anzsi: Gabulov – Logasov, Samba (G. Gabulov, 66.), J. Carlos, Tagirbekov – Ahmedov, Jucilei, Satov, Traoré (Szmolov, 70.), Busufa (Zsirkov, 57.) – Eto’o. Vezetőedző: Guus Hiddink

Gólszerző: Eto’0 (7., 81.), Traoré (53.), Satov (67.)

Piros lap: Vernes (56.)

Sárga lap: Lovric (56.), Tagirbekov (9.), J. Carlos (13.)

Az alábbiakban olvashatja a Sport24 közvetítését a mérkőzésről:

92. PERC: Vége a mérkőzésnek, Honvéd-Anzsi 0-4, összesítésben a dagesztániak 5-0-val jutott tovább.

GÓÓÓL 81’
Eto’o második gólja szép, sajnos
CSERE 70’
Diarra jön a Honvédba Ivancsics helyett, az Anzsinál Traorét Szmolov váltja

67. PERC:
Eto’o ugratta ki a jobboldalon Satovot, aki higgadtan lőtt el Kemenes mellett.

GÓÓÓL 67’
Satov eredményes

66. PERC:
Az olasz spori nem támogatja a Honvéd gólszerzését, Tchabi ellen kezeztek, szabálytalankodtak, de nem fújt, előnyszabályt adott, amiből nem lett semmi.

CSERE 66’
G. Gabulov Samba helyén az Anzsiban

62. PERC:
Vidovic távoli lövését ujjheggyel tolta ki Gabulov.

CSERE 59’
Busufa helyére Zsirkov érkezik, a Honvédnál Faggyas váltja Hidit
SÁRGA LAP 56’
Lovric reklamált – nem kellett volna

56. PERC:
Vernes hátulról rúgta meg Jucileit, az olasz bíró azonnal kiállította.

PIROS LAP 56’
Vernes mehet zuhanyozni

53. PERC:
Traoré négy kispesti védő között cselezte be magát, majd ballal elnyeste a hosszúba.

GÓÓÓL 53’
Traoré alighanem eldöntötte a továbbjutást
CSERE 46’
Délczeg helyett Diaby a Honvédban

46. PERC:
Honvéd-helyzetekkel folytatódik a meccs, már régen megérdemelnének egy gólt.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Honvéd kezdi a második félidőt

45. PERC: Vége az első félidőnek, a Honvéd jól tartja magát, de egy Eto’o-góllal 1-0-ra az Anzsi vezet, és összesítésben 2-0-val továbbjutásra áll.

44. PERC: Traoré ugratta ki Eto’o-t, akivel már csak Kemenes állt szemben, de a Honvéd kapusa hatalmas bravúrral védte a félmagas lövést!

39. PERC: Kemenes mentett Eto’o elől.

37. PERC: A legnagyobb Honvéd-helyzet! Ivancsics verkedte magát kapuközelbe, de továbpasszolt a kapu torkába vetődő Tchaminak, aki vcentikkel lemaradt.

37. PERC: Traoré kapott jó kugratást Eto’o-tól, de szerencsére elönzőzte a helyzetet.

32. PERC: Zavarban az Anzsi, labdaszerzés után Délczeg tört be, de nem jutott lövéshez.

31. PERC: Kispesti szabadrúgás után pánikszerű dagesztáni mentés.

24. PERC: Traoré remek passza után Satov a hálótartó vasat találta el.

20. PERC: Nagy kár a bekapott gólért, mert a Honvéd veszélyesebben játszik a vendégeknél.

16. PERC: Hatalmas ziccert bizonytalankodott el a Honvéd! Délczeg ígéretes helyzetben lövés helyett az üresen álló Verneshez passzolt, aki végül gyenge lövést küldött a kapus kezébe.

14. PERC: Vernes tekert kapura szabadrúgásból, fél méterrel ment fölé.