Győzelemmel nyitottak Komanék

Az orosz labdarúgó-bajnokság első fordulójában az FK Krasznodar 2-1-re legyőzte a Rubin Kazanyt.

Mint ismert, a magyar válogatott középpályás, Koman Vladimir meglepő módon elhagyta Franciaországot és az AS Monacót, és az orosz Premijer League-be szerződött.

Az FK Krasznodar szezonnyitóján a hazai zöld-fehérek kezdtek jobban, és ez a szünetre meg is hozta a gyümölcsét, ugyanis megszerezték a vezetést a 41. percben: Ignatjev remekül indult el a kapu felé a balszélről, majd közelről a kapujából kimozduló Arlauskisba lőtte a labdát. A kipattanó Movsisyan elé került, és köszönte szépen, értékesítette a ziccert.

A második felvonásban duplázott a gólszerző, ugyanis Movsisyan értékesített egy büntető. Ehhez kellett Koman szerepvállalása is, mivel a szélső beadása után Abreut buktatta a vendégek kapusa, ezért járt a tizenegyes.

A gól után a magyar labdarúgó elhagyta a pályát, így nem láthatta, ahogy három perc múlva Ryazantsevet fellökték a Krasznodar védői: a játékvezető a másik fél javára is büntetőt ítélt. A mészpont mögé Natcho állt, és nem is hibázott (2-1).

A folytatásban már nem született újabb gól, így megőrizte a vezetést a hazai alakulat.