Tíz emberrel ikszelt az MTK az Európa Ligában

Lázok János (lázok jános, )

Sokáig vezetett Lázok János góljával az MTK a szlovák Senica ellen az Európa Liga-selejtező első körének odavágóján, a vége 1-1-es döntetlen lett. Kálnoki Kis Dávidot az 57. percben kiállították, Kanta József pedig kihagyott egy büntetőt.

Az MTK Budapesttel nagyot fordult a világ tavasz óta. Akkor még a másodosztályban játszotztak a feljutásért, amit ki is vívtak, ráadásul Magyar Kupa-döntőbe jutásukkal végül lehetőséget kaptak az Európa Liga selejtezőjében.

A kék-fehérek a szlovák Senicával találkoztak, amellyel rendszeresen játszanak edzőmeccseket, így elég jól ismerik őket.

Garami József vezetőedző szerényen nyilatkozott, a játékosok kiegyenlített küzdelemre számítottak a párviadalban.

A mérkőzés összefoglalója:

Az MTK a kezdés után viszonylag hamar szolid fölénybe jutott, és a szórványos kék-fehér akciók után a 30. percben Kanta József indításából Lázok János megszerezte a vezető gólt.

A szünetig lényeges momentum nem történt, a hazaiak 1-0-s előnyről várhatták a másopdik félidőt.

A fordulás után azonban egy jóval agresszívabb Senica jött ki, és a kék-fehérek többször is csak szabálytalanul tudták visszatartani a szlovák csapatot.

Az 57. percben emberhátrányba került az MTK, egy vétlen kezezésnek látszó szituációt a portugál játékvezető sárga lappal büntetett, Kálnoki Kis Dávid második lapja után mehetett zuhanyozni.

A kék-fehérek még fel sem ocsúdtak a kiállítás után, Blacburn révén egyenlített a Senica.

Szűk tíz perc múlva újra vezetést szerezhetett volna az MTK, amely büntetőhöz jutott, Pavlik szabálytalankodott Lázokkal szemben. Kanta József állt a labda mögé, de fölérúgta.

A folytatásban nem válltozott az állás, a Hungária körúton MTK-Senica 1-1, előnyben a szlovákok, de az MTK idegenben sem lesz esélytelen a továbbjutásra.

Garami József, az MTK vezetőedzője: “Nyerhető meccset engedtünk ki a kezünkből”.

Kanta József, az MTK középpályása: “Jobb csapat vagyunk, mint a Senica, kint is azt kell játszanunk, mint az első félidőben. Nagyon sajnálom a kihagyott büntetőt, a kapus már verve volt, nem is értem, hogy rúghattam fölé. Nem ezt érdemli a csapat, a visszavágón megpróbálom kijavítani a hibámat. Kálnoki Kis második sárga lapját nem érzem jogosnak, csak rárúgták a labdát”.

Zdenek Psotka, az FK Senica vezetőedzője: “Mióta én irányítom a csapatot, nem játszott olyan rosszul, mint az első félidőben. A továbbjutáshoz ennél több kell”.

A másik csütörtöki Európa Liga selejtezőn a Honvéd idegenben 1-0-ra legyőzte az albán Flamurtani Vlore csapatát.

Európa-Liga selejtező, 1. mérkőzés, Hidegkuti Stadion, Vezeti: Joao Ferreira (portugál)

MTK Budapest – FK Senica 1-1 (1-0)

MTK: Hegedüs – Wolfe, Kálnoki Kis, Kelemen, Hidvégi – Vukmir, Zsidai, Kanta – Csiki (Nikházi, 60.), Lázok (Tischler, 83.), Rácz (Vass P., 81.)

Senica: Kamesch – Kalabiska, Krizko, Brabec, Pavlik – Wijlaars, Durica (Ventúra, 92.) , Kóna – Divis (Furtado Luis, 75.), Hosek (Janso, 90.), Blackburn

Gólszerző: Lázok (30.) illetve Blackburn (58.)

Sárga lap: Kálnoki Kis (35.), illetve Krizko (42.)

Piros lap: Kálnoki Kis (57.)

A Sport24 élő, szöveges közvetítésben számolt be az MTK-Senica meccsről, ezt az alábbiakban olvashatják.

94. PERC: Közel négy percet hosszabbított a játékvezető, azonban egyik csapat sem tudta a maga javára eldönteni az odavágót, 1-1 lett a vége! Köszönjük a figyelmet.

CSERE 92’
Senica
Ventúra-Durica csere.
CSERE 90’
Senica
Janso érkezik Hosek helyére.

88. PERC:
Most inkább a mezőnyben birkóznak egymással a csapatok, nagy helyzet nem alakult ki egyik oldalon sem.

CSERE 83’
MTK
Lázok helyére Tischler érkezik.
CSERE 81’
MTK
Vass Patrik-Rácz csere a hazaiaknál.

78. PERC: Óriási lövést eresztett el Lázok! Jó 25-ről vette célba a kaput, de a labda ha centikkel is, de elkerülte a kaput.

CSERE 75’
Senica
Furtado Luis jön Divis helyére.

67. PERC: Idő közben a Budapest Honvéd vezetést szerzett Albániában, a fordulás után a fiatal Vernes érkezett remek ütemben a kapu elé és a hálóba lőtt, így a kispestiek 1-0-ra vezetnek!

TIZENEGYES 66’
Kanta, MTK
Fölé bombázta.
SÁRGA LAP 65’
Pavlík, Senica
Lázok ellen szabálytalankodott, büntető!
CSERE 60’
MTK
Nikházi be, Csiki le.

58. PERC: Blackburn maradt üresen az ötös vonalánál a rosszul kilépő védők között, nem okozott gondot neki üres helyzetből a hálóba fejelni, 1-1…

GÓÓÓL 58’
Blackburn, Senica
Közelről fejelt a hálóba.
PIROS LAP 57’
Kálnoki Kis, MTK
Kezezésért járt a második sárga.

51. PERC: Ezúttal Lázok szabálytalankodott Blackburn ellen.

50. PERC: A Senica próbál kezdeményezőbb lenni, gyarapodnalk az MTK-s szabálytalanságok.

47. PERC: Wijlaars szabálytalankodott Rácz ellen.

46. PERC: Az MTK kezdhette a második félidőt. A Flamurtani Vlore-Honvéd EL-selejtező a szünetben 0-0.

45. PERC: Vége az első félidőnek, Lázok góljával 1-0-ra vezet a fölényben játszó MTK a Senica ellen. A Flamurtani Vlore-Honvéd EL-selejtező 30 percnyi játék után 0-0 Albániában.

SÁRGA LAP 42’
Krizko rúgta fel Vumirt a 16-os vonalán

40. PERC:
Kónya megpattanó lövését védte Hegedüs.

SÁRGA LAP 35’
Kálnoki Kis kapta a meccs első sárgáját Hosek buktatása miatt

34. PERC:
Kanta újabb jó kiugratása, Rácz elől tisztázott a szlovák kapus.

30. PERC: Lázok Kanta passza után kilőtte a hosszú alsót, vezet az MTK!

GÓÓÓL 30’
Lázok révén vezet az MTK!

23. PERC:
Csendesen folydogál a meccs.

17. PERC: Divis esett el az MTK 16-osán belül, de nem történt szabálytalanság.

14. PERC: Megint Blackburn, laposan lőtt kapura, Hegedüs vetődve védett.

13. PERC: Lázok kapott hosszú indítást, a Senica védői üggyel-bajjal tisztáztak előle.

10. PERC: A szlovákok kipasszolták a kék-fehér védelmet, de Hosek csak az oldalhálót találta el.

7. PERC: A Senica panamai légiósa, Blackburn szúrta rá, nem sokkal tévesztett.

3. PERC: Kanta József 18 méterről lőtt, a labda nem sokkal ment mellé.

2. PERC: Ennyi idő alatt már két szlovák is a földön maradt.

1. PERC: A Senica kezdte a mérkőzést.